Úvod Správy Seydouba Soumah a Boris Sekulič s novými štvorročnými zmluvami

Seydouba Soumah a Boris Sekulič s novými štvorročnými zmluvami

Slovan Bratislava si poistil služby dvoch opôr na ďalšie štyri roky.

Seydouba Soumah a Boris Sekulič, ktorí patria medzi výrazné opory Slovana Bratislava, predĺžili spoluprácu s klubom. Obaja podpísali nové štvorročné kontrakty platné do roku 2020. Dvaja hráči v perspektívnom futbalovom veku tak budú tvoriť kostru mužstva aj v nasledujúcom období. „S rastúcim záujmom zahraničných klubov o Seydoubu Soumaha sme sa rozhodli poistiť si služby nášho kľúčového hráča na ďalšie štyri roky. Ak bude Seydouba naďalej pokračovať v tvrdej práci a podávať výkony ako v poslednom období, môže byť skutočným pilierom stredovej formácie a tvorcom hry. V tejto sezóne sa mu navyše veľmi dobre strelecky darí, momentálne je naším najlepším strelcom. Boris Sekulič si svojimi stabilnými výkonmi vybojoval nový kontrakt, ktorý je taktiež na obdobie štyroch rokov. Boris je výborný univerzál, môže hrať na viacerých postoch. Pre naše mužstvo je veľmi potrebný, je to vďačný bojovník a vždy hrá s patričným nasadením,“ povedal viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

Guinejský ofenzívny stredopoliar Seydouba Soumah sa v lete vrátil z hosťovania v Kuvajte a v aktuálnej sezóne je zatiaľ najlepším strelcom Slovana Bratislava. Vo Fortuna lige a domácom pohári si pripísal dvanásť presných zásahov a momentálne je na druhom mieste poradia strelcov najvyššej súťaže. Dvadsaťpäťročný Guinejčan pôsobí v Slovane s výnimkou hosťovania v Kuvajte od roku 2013 a za najúspešnejší slovenský klub odohral 93 zápasov, v ktorých dal 24 gólov. „Ešte počas hosťovania v Kuvajte sme intenzívne komunikovali s viceprezidentom klubu Ivanom Kmotríkom ml. a napokon sme sa dohodli na novej zmluve. Už vtedy som mu prízvukoval, že chcem pomôcť Slovanu a byť prospešný pre celý tím. Z podpisu novej zmluvy som veľmi šťastný, v Bratislave som s výnimkou hosťovania už štvrtý rok a cítim sa tu veľmi dobre. V najbližšom období mám so Slovanom tie najvyššie ciele a urobím všetko pre to, aby som prispel k ich naplneniu,“ vyhlásil Seydouba Soumah.

Boris Sekulič je defenzívny univerzál, ktorý môže nastúpiť na poste krajného obrancu, stopéra i defenzívneho stredopoliara. Do Slovana Bratislava prišiel v lete 2015 a odohral zaň 59 zápasov. Boris je v prebiehajúcom ročníku kapitánom mužstva. Od septembrového duelu v Trenčíne pre zranenie nútene pauzuje, no robí maximum, aby sa čím skôr vrátil na trávniky a pomohol mužstvu. „Z novej zmluvy som bol milo prekvapený, predsa len, som v Slovane zatiaľ iba rok. Zároveň som veľmi rád, cítim sa tu šťastný a spokojný. Na Slovensku som už päť rokov, zvykol som si aj v Bratislave a práve preto som sa rozhodol pre dlhodobý kontrakt. To, že som kapitán tímu, je pre mňa veľká česť a určitý záväzok. Momentálne sa intenzívne zotavujem zo zranenia, včera som prvýkrát začínal tréning s mužstvom. Inak však trénujem individuálne a uvidím, či stihnem ešte nejaký zápas v jesennej časti. Sústredím sa na to, aby som počas zimnej prípravy mohol naplno trénovať a čo najlepšie sa tak pripravil na jarnú časť,“ povedal Boris Sekulič.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Filip Lichý a Žan Medved si v súboji s Trenčínom pripísali súťažné debuty v belasom.
Belasí sa v predposlednom kole základnej časti predstavia v Nitre.
Belasí sú už istými víťazmi základnej časti a do nadstavby o titul pôjdu z prvého miesta.

Neprehliadnite

Súčasťou najúspešnejšieho slovenského klubu sa stal účastník majstrovstiev sveta 2010 i majstrovstiev Európy 2016 a rodený Bratislavčan Vladimír Weiss ml. Vlado vitaj na Tehelnom poli 💙⚽️
Pokladňa sa nachádza hneď za B-tribúnou od Bajkalskej ulice.
Dnes sa v priestoroch Tehelného poľa uskutočnila tlačová konferencia ŠK Slovan Bratislava.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.