Úvod Správy Dramatický záver priniesol cenné tri body

Dramatický záver priniesol cenné tri body

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v 16. kole Fortuna ligy nad Ružomberkom 2:1.

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v 16. kole Fortuna ligy nad MFK Ružomberok 2:1. Slovanisti mali počas celého zápasu prevahu, no od 78. minúty prehrávali po ojedinelom brejku a góle Lačného. V záverečnej desaťminútovke belasí zatlačili súpera a z ich aktivity rezultovali dva pokutové kopy. Oba premenil Soumah a zariadil tri body po víťazstve 2:1. Slovanisti vyhrali šiesty ligový duel v rade.

Slovanisti od úvodu zatlačili Ružomberok a snažili sa rýchlo otvoriť skóre. Blízko bol k tomu v 4. min Soumah, ktorý sa uvoľnil pred šestnástkou a z 20 metrov vystrelil tesne vedľa pravej žrde. Liptáci sporadicky zaútočili v 6. min, Danielov nepríjemný strieľaný center vykopol Mucha do bezpečia. V závere prvej štvrťhodiny hosťujúci brankár Macík s námahou vyboxoval loptu po Kubíkovom centri a následnej skrumáži. V 18. min ponúkol Schet loptu na pravú stranu šestnástky Priskinovi, ktorého prudký volej k bližšej žrdi Macík vyrazil len pred seba. Soumah mal pri dorážke pred sebou odkrytú bránu, no hlavou mieril tesne nad brvno. O tri minúty neskôr si Kubíkovu strelu zrazil Kružliak takmer do vlastnej brány, lopta minula žrď len o centimetre. Sériu šancí Slovana zakončil v 22. min Priskin, keď po centri Scheta hlavičkoval vo vyloženej pozícii tesne nad bránu. Liptáci znovu pohrozili tesne pred vypršaním úvodnej polhodiny. Daniel unikol po pravom krídle a jeho strieľaný center Mucha skrotil vo svojom náručí. V 36. min predviedol exkluzívny obranný zákrok Vernon, keď čistým sklzom zmaril rodiaci sa únik Mareša. O tri minúty neskôr našiel Savičevič na zadnej žrdi Čavriča, ktorý z voleja okamžite strieľal na bránu a Macík s námahou vyrazil.

Krátko po prestávke sa k streleckému pokusu odhodlal Rigo, no lopta mu zle sadla a mierila vedľa brány. Vzápätí Rigo pekne zakombinoval so Soumahom a vystrelil zvnútra šestnástky, loptu však ešte pred Macíkom zrazil Ján Maslo. Slovan naďalej útočil, Soumah si v 55. min prebral na pravom kraji šestnástky prihrávku Savičeviča a následný strieľaný center odvrátili Liptáci spred bránkovej čiary. V 62. min vysunul Soumah krásne za obranou Čavriča, ktorý sa rútil sám na Macíka a zblízka vo vyloženej pozícii prestrelil bránu. O dve minúty neskôr sa Schet perfektne preštrikoval po ľavej strane a Soumah po jeho prihrávke trafil z troch metrov len do Macíka. Po odrazenej lopte ešte Rigo vystrelil k pravej žrdi a Macík včas zasiahol. Tlak Slovana silnel, v 69. min mieril Savičevič spoza šestnástky vedľa ľavej žrde. V 71. min sa belasým naskytla príležitosť na protiútok, ktorý potiahol stredom Soumah a prihrávkou na pravú stranu vyzval do koncovky Scheta. Ten však vystrelil tesne vedľa pravej žrde. Vzápätí mali belasí k dispozícii priamy kop prakticky z hranice šestnástky a Soumahovu krásnu strelu pod brvno boxoval Macík na roh. Ružomberok v 78. min prakticky prvýkrát v druhom polčase zaútočil a hneď bol z toho gól. Striedajúci Faško unikol po pravej strane a strieľaným centrom našiel na zadnej žrdi ďalšieho striedajúceho hráča Lačného, ktorý skóroval do prázdnej brány. Už v 80. min však bolo vyrovnané. Po centri Scheta zahral Nagy zahral v pokutovom území rukou. Seydouba Soumah penaltu premenil, keď loptu nekompromisne napálil do pravého horného rohu a vyrovnal na 1:1. Belasí chceli zápas vyhrať a ďalej sa tlačili dopredu. V 85. min centroval Savičevič z ľavého krídla, v šestnástke sa najprv nepresadil Schet, no loptu si ešte preberal Kubík, na čo ho v súboji skosil Kružliak. Rozhodca nariadil pokutový kop a Soumah s prehľadom namieril k ľavej žrdi, Macík šiel na opačnú stranu - 2:1. V závere už belasí náskok udržali a radovali sa zo šiesteho ligového víťazstva v rade.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 2:1 (0:0)

Góly: 80., 86. Soumah (oba z 11 m) - 77. Lačný

Žlté karty: 74. Kubík - 36. Daniel, 37. Mareš, 47. Macík, 72. J. Maslo, 85. Kružliak, 90. P. Maslo

Rozhodovali: Prešinský – Chládek, Žákech

Návšteva: 711 divákov

Slovan: Mucha – Kotula, Saláta, Vernon, Kubík – Savičevič, Rigo (81. de Sa) – Schet (87. Scott), Soumah, Čavrič - Priskin (76. Oršula)

Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, Kružliak, Kolčák – Nagy, Ďubek (67. Faško) – Daniel, Chrien, Gal Andrezly – Mareš (59. Lačný)

Pozrite sa, čo všetko vám prináša permanentka na novú sezónu.