Úvod Správy Slovanisti sa podieľali na postupe Srbska na ME 2017 do 21 rokov

Slovanisti sa podieľali na postupe Srbska na ME 2017 do 21 rokov

V novembrovom asociačnom termíne sa v reprezentačných výberoch predstavilo šesť hráčov Slovana Bratislava.

Spomedzi spomínanej šestice čakala najťažšia skúška na srbskú dvojicu Aleksandar Čavrič a Vladimir Radenkovič. Srbská reprezentácia do 21 rokov, kde je Čavrič stabilným členom základnej zostavy a Radenkovič asistuje hlavnému trénerovi Sivičovi, hrala s Nórskom v baráži o postup na ME 2017 tejto vekovej kategórie v Poľsku. Srbi položili základ postupu v prvom domácom zápase, v ktorom zvíťazili 2:0. Aleksandar Čavrič v prvom stretnutí prišiel na trávnik v 74. minúte. V odvetnom zápase už Čavrič figuroval v základnej zostave, odohral celý duel a na konci sa napriek prehre 0:1 radoval spolu s celým tímom z postupu na majstrovstvá Európy. Podľa zahraničných portálov bol najlepším hráčom v mužstve Srbska. Čavrič patril v tomto kvalifikačnom cykle k najvyťažovanejším srbským hráčom, odohral 10 stretnutí, v ktorých si pripísal dva presné zásahy a dve gólové prihrávky.

Seydouba Soumah v nedeľu nastúpil v kvalifikačnom zápase MS 2018 Guinea – DR Kongo a premeneným pokutovým kopom poslal svoj tím do vedenia. Guinea napokon náskok neudržala a prehrala 1:2. Video zo Soumahovho gólu a podrobnejšiu reportáž sme vám priniesli už v pondelok tu.

Svoj jubilejný 40. reprezentačný štart si pripísal skúsený obranca Kornel Saláta, ktorý nastúpil v utorňajšom prípravnom zápase v Rakúsku. Kornel odohral v stopérskej dvojici s Tomášom Hubočanom prvý polčas a predviedol niekoľko spoľahlivých obranných zákrokov. Zaskvel sa najmä v závere prvého polčasu, keď efektným sklzom zablokoval pravdepodobne gólovú prihrávku na rakúskeho útočníka.

Tamás Priskin nastúpil na hrote útoku Maďarska v utorňajšom prípravnom zápase so Švédskom. Maďarom rozlúčkový zápas brankára Gábora Királyho nevyšiel a súperovi zo Škandinávie podľahli 0:2. Tamás Priskin odohral 58 minút a pripísal si svoj 59. reprezentačný štart.

Dvojica mladíkov Dominik Greif a Marek Rigo cestovala na slnečný juh do španielskej La Mangy, kde odohrala slovenská reprezentácia do 20 rokov dva prípravné duely. V tom prvom prehrali Slováci s Nórskom 1:3, v druhom zápase zdolali Írov po dráme a víťaznom góle v nadstavenom čase 3:2. Ešte stále len 18-ročný Marek Rigo naskočil do oboch duelov ako striedajúci hráč a pripísal si svoje premiérové reprezentačné štarty. Dominik Greif odchytal v zápase s Írmi druhý polčas.