Úvod Správy Šesťbodový týždeň mladších dorastov

Šesťbodový týždeň mladších dorastov

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.

Mladší dorastenci Slovana dosiahli v priebehu minulého týždňa veľmi dôležité víťazstvá. V utorok privítali v dohrávaných zápasoch 5. kola I. ligy tradičných rivalov v boji o popredné priečky z Trenčína a oba naše výbery vyhrali na nulu. U17 sa už po dvanástich minútach ujala vedenia, po prestávke opäť gólovo udrela v závere prvej štvrťhodiny hry a náskok 2:0 si postrážila až do konca. U16 nenechala nič na náhodu a už po prvom polčase vyhrávala rozdielom triedy 3:0. Po zmene strán stav ešte prikrášlila na 4:0. Belasí následne tieto dôležité trojbodové zisky potvrdili na trávniku VSS Košice. U17 na to stačil aj jediný gól, zato U16 domácich ani trochu nešetrila a dosiahla rekordné víťazstvo v doterajšom priebehu celej súťaže 9:0. Po úspešnom týždni si slovanisti polepšili v tabuľke. Naša U16 vedie I. ligu s trojbodovým náskokom pred Žilinou. U17 má rovnaký počet bodov ako prvá Žilina a na druhú priečku ju odsúva len horšie skóre. Vo vzájomnom zápase však mali navrch bratislavskí futbalisti.

Žiaľ, na úspechy svojich kolegov v súbojoch s Košičanmi nenadviazali starší dorastenci Slovana. Na umelej tráve na Pasienkoch prekvapujúco remizovali s posledným tímom tabuľky 1:1 napriek tomu, že od 38. minúty viedli.

Naopak, papierové predpoklady do bodky naplnili všetky štyri naše žiacke výbery v stretnutiach s Púchovom, v ktorých si pripísali vysoké triumfy.

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa:

12. kolo

ŠK Slovan – VSS Košice 1:1 (1:0) – Martin Vician

Zostava Slovana: F. Valach – Kočik, Kitka, Belošic, Jakub Baláž – Zemko, T. Németh (70. Livora) – Kele, Martin Vician, Polaščík (63. Herman) – K. Bartoš

5. kolo

ŠK Slovan – AS Trenčín 2:0 (1:0) – Habodasz, Čerňanský

Zostava Slovana: Trnovský – Borovský, Jelínek, Filipiak, R. Nagy – Habodasz, T. Nagy – Haramia (70. Sádovský), Pochylý, Potoma (70. Hudák) – Čerňanský (63. Kiss)

12. kolo

VSS Košice – ŠK Slovan 0:1 (0:1) – Kiss

Zostava Slovana: Trnovský – Borovský, Habodasz, Bojnák, R. Nagy – Kiss, T. Nagy – Pochylý (73. Kaňovič), Sádovský (62. Leginus), Potoma – Kmotrík (41. Filipiak)

5. kolo

ŠK Slovan – AS Trenčín 4:0 (3:0) – Giesser 2, L. Nagy, Strelec

Zostava Slovana: Hynek – Užík (73. Sládeček), F. Nagy, Valentín, Floriš – Tóth, Lavrinčík – L. Nagy, Strelec (78. Lieskovský), Polakovič (75. Černák) – Giesser (70. Kuruc)

12. kolo

VSS Košice – ŠK Slovan 0:9 (0:3) – Giesser 3, Strelec 2, L. Nagy, Polakovič, Tóth, F. Nagy

Zostava Slovana: Hynek – Užík (54. Sládeček), F. Nagy, Valentín, Floriš – Tóth (65. Mifkovič), Lavrinčík (57. Lieskovský) – L. Nagy (34. Farkaš), Strelec, Polakovič – Giesser

Slovan U15 – I. liga starších žiakov – Západ

12. kolo

ŠK Slovan – MŠK Púchov 4:0 (4:0) – Čerepkai 2, P. Bartoš, G. Hornyák

Zostava Slovana: Danihel – Zbudila (43. Matúš Vician), Palacka, Juraj Lacko, Jankovič (67. Duffek) – Božik, G. Hornyák – Bezák, Tučný (57. Galovič), Čerepkai – P. Bartoš (43. Matzenauer)

Slovan U14 – I. liga starších žiakov - Západ

12. kolo

ŠK Slovan – MŠK Púchov 7:0 (3:0) – Sečanský, Lauro po 2, Demko, Vašš, Šimek

Zostava Slovana: Novakov – Kis, Sečanský, Lauro, Podzámsky (49. Vašš) – Hečko, Murgaš (49. Bodnár) – Veselík (36. Murcko), Lovás (36. Šimek), Demko – Zámečník (36. Mydla)

Slovan U13 – I. liga mladších žiakov – Západ

12. kolo

MŠK Púchov – ŠK Slovan 4:18 (3:8) – M. Kováč, Riznič, Šütö po 4, Záhon 3, Mišovič 2, D. Murár

Zostava Slovana: Mikoláš, Belovič – D. Murár, Popik, Goča, Poór, M. Kováč, Kachnič, M. Sauer, Mišovič, Záhon, Kollár, Benko, Polák, Súkenník, Riznič, Šütö, Halcin

Slovan U12 – I. liga mladších žiakov – Západ

12. kolo

MŠK Púchov – ŠK Slovan 2:11 (1:5) – Jajcaj 3, Marcelli 2, Mandúch, Holík, Svoboda, Šalkovič, L. Sauer, vlastný

Zostava Slovana: Horvát, Božík – Masaryk, Marušin, Kovačič, Arnold, L. Sauer, Kovács, Mandúch, Husarčík, Bodnár, Marcelli, Petrányi, Šťastný, Spišiak, Svoboda, Jajcaj, Holík, Šalkovič, R. Féder