Úvod Správy V príprave prehra s Jabloncom

V príprave prehra s Jabloncom

ŠK Slovan Bratislava podľahol Jabloncu v prípravnom zápase 0:6.

Slovanisti sa v prípravnom zápase stretli v Nymburku s českým Jabloncom. V pozmenenej zostave na súpera nestačili a prehrali 0:6.

Na hrote útoku belasých nastúpil nigérijský mládežnícky reprezentant Geoffrey Chinedu, ktorý je v Slovane na skúške. V nehostinných podmienkach s dažďom a silným vetrom začali lepšie hráči Jablonca. V 3. min predviedli akciu po pravej strane a Doležal zužitkoval center na bližšiu žrď. O päť minút neskôr mohlo byť vyrovnané. Lesley de Sa unikol po ľavej strane a naservíroval loptu na bližšiu žrď Chineduovi, ktorý zblízka prestrelil bránu. Slovanisti celkovo v prvom polčase častejšie držali loptu na kopačkách a mali prevahu v strede poľa, no len ťažko sa dostávali do šancí. Jablonec často využíval rýchle kontry a po jednej z nich viedol v 13. min už o dva góly, keď Krnáč neudržal hlavičku Doležala a Bazal dorazil do prázdnej brány. Pri ďalšej šanci Jablonca v 24. min sa vyznamenal Krnáč, ktorý vyrazil prudkú strelu Jiráčka. Brankár Slovana však už v 32. min nestačil na prudkú strelu Pospíšila z 20 metrov a Jablonec viedol o tri góly.

Pred začiatkom druhého polčasu slovanisti prestriedali, na trávnik prišli Kotula, Kubík, Schet i Oršula. Hra sa mierne vyrovnala, no Jablonec naďalej ťažil z rýchlych brejkov. Po jednom z nich v 52. min zakončil striedajúci Tecl a Krnáč napriek všetkej snahe vyrazil loptu už spoza čiary. Belasí sa snažili skorigovať skóre a mali dve dobré príležitosti. V 64. min však mieril Schet z 20 metrov nad a v 75. min zase Kubík prudkou strelou zo šestnástky tesne minul pravú žrď. Záverečná desaťminútovka slovanistom vôbec nevyšla. V 82. min totiž pridal svoj druhý gól v zápase Tecl a v 84. min uzavrel Tichý na konečných 6:0.

FK Jablonec – ŠK Slovan Bratislava 6:0 (3:0)

Góly: 3. Doležal, 13. Bazal, 32. Pospíšil, 52. Tecl, 82. Tecl, 84. Tichý

Jablonec: Valeš – Nový, Kouřil, Hübschman (46. Kubista), Hanousek (66. Soukup) – Pospíšil, Jiráček (46. Tichý) – Masopust (46. Štěpánek), Mehanovič (66. Žemba), Bazal – Doležal (46. Tecl)

Slovan: Krnáč – Ligeon, Laczkó (46. Kotula), Vernon, Burnet – de Kamps (5. Malý), Antálek (80. Šefčík) – Šefčík (46. Schet), Ďuriš (46. Kubík), de Sa – Chinedu (46. Oršula)

Oficiálne stanovisko ŠK Slovan Bratislava.
Venujte prosím pozornosť dôležitým informáciám.