Úvod Správy Bojovný výkon na favorita nestačil

Bojovný výkon na favorita nestačil

Juniori Slovana Bratislava prehrali v Šamoríne 0:2.

Juniori Slovana Bratislava prehrali v 16. kole II. ligy západ na ihrisku Šamorína 0:2. Belasí odohrali so súperom z čela tabuľky vyrovnaný duel. O lepší výsledok ich pripravili chyby pri inkasovaných góloch a nízka strelecká efektivita.

Naši mladíci nastúpili na ihrisku favorita nebojácne a od úvodu sa snažili hrať vyrovnanú partiu. Už v 7. minúte však urobili chybu v rozohrávke, ktorú domáci okamžite potrestali a Brazílčan Peu prekonal Greifa. Šamorínčania posilnení o viacerých brazílskych hráčov, ktorí sú v klube na hosťovaní z Fluminense, boli mimoriadne efektívni a v 31. minúte využili aj svoju druhú príležitosť. Lopta sa po štandardnej situácii dostala do voľného priestoru v šestnástke, kde bol znovu útočník Peu a zblízka poslal loptu do siete – 2:0.

Slovanisti sa v ďalšom priebehu snažili o kontaktný gól, ktorým by vykresali iskierku bodovej nádeje. Veľmi aktívny bol na hrote útoku Filip Ďuriš. Práve Ďuriš mal najväčšiu šancu na zníženie, no jeho strelu s gólovými parametrami vyškriabal Hajdúch na roh. Tréner Ján Kozák ml. postupne prestriedal, na podporu ofenzívy prišiel na ihrisko aj útočník Sidibe, no vytúženého gólu sa belasí nedočkali. Zo Šamorína odišli po bojovnom výkone s prehrou 0:2.

Naši mladíci sú v tabuľke naďalej na deviatom mieste so ziskom štrnástich bodov. Najbližšie sa predstavia v domácom prostredí, keď v nedeľu 13. novembra od 10.30 h privítajú aktuálneho lídra súťaže zo Skalice. Hrať sa bude na štadióne Akadémie ŠK Slovan v Prievoze.

FC ŠTK 1914 Šamorín – ŠK Slovan Bratislava juniori 2:0 (2:0)

Góly: 7., 31. Peu

Žlté karty: 35. Majerčák, 74. Ďuriš, 87. Laczkó (všetci Slovan)

Rozhodovali: Libiak – Galo, Jekkel

Návšteva: 215 divákov

Šamorín: Hajdúch – Horváth, Leonel (76. Ozogány), Luquinha (46. Králik), Mezovský, Ágh, Edginton, Luiz Fernando, Matheus Pato (65. Čemba), Marič-Bjekič, Peu

Slovan juniori: Greif – Hrnčár, Laczkó, Kurčík, Nedorost (69. Sidibe) – Ondruš (69. Antálek) – Šefčík, Majerčák (81. Rýdzi), Malý, Morócz – Ďuriš

ŠK Slovan predĺžil kontrakt s Kenanom Bajričom.
Traja hráči z aktuálneho kádra nebudú pokračovať v novej sezóne.