Úvod Správy Celozápasová prevaha odmenená víťazným gólom Priskina

Celozápasová prevaha odmenená víťazným gólom Priskina

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil nad Dunajskou Stredou 1:0.

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v 15. kole Fortuna ligy nad Dunajskou Stredou 1:0. Slovanisti počas celého zápasu herne dominovali a vytvorili si niekoľko vyložených príležitostí vrátane neuznaného gólu Soumaha. O zaslúženom víťazstve rozhodol v 82. minúte striedajúci Tamás Priskin, ktorý zužitkoval prihrávku Seydoubu Soumaha.

V daždivom počasí vyrukovali belasí s úvodným náporom. Už v 3. min sklepol Schet loptu pre Čavriča, ktorý z prvej napálil do obrancu Huka. O dve minúty prihral Savičevič zo štandardnej situácie de Kampsovi a jeho prudká strela zo šestnástkového oblúka preletela tesne vedľa ľavej žrde. Ďalšiu príležitosť vypracoval v 7. min aktívny Schet, keď prešprintoval Huka a jeho prihrávku na Soumaha zrazil v poslednej chvíli Ljubičič. Aktivita Slovana neustávala, v 17. min sa Kubík dostal k lopte na ľavej strane šestnástky, no koncovka mu nevyšla. V 25. min vybojoval Čavrič loptu a nacentroval pred šestnástku, kde bol Soumah a strelou k pravej žrdi poriadne natiahol Slávika. DAC sa počas prvej polhodiny len párkrát dostal cez útočnú polovicu a Ján Mucha bol prakticky bez práce. V 32. min dostali belasí loptu do siete, no rozhodca gól neuznal. Lopta totiž po prihrávke de Kampsa smerovala na pravú stranu šestnástky na Kubíka, ktorý síce bol v postavení mimo hry, ale do akcie sa priamo nezapojil. Miesto neho vybehol dopredu Soumah a krížnou strelou prekonal Slávika. Radosť slovanistov zastavil čiarový rozhodca, signalizujúci sporný ofsajd Kubíka. Aktívny Kubík si chcel tento okamih vynahradiť v 38. min, keď po ľavej strane prešiel cez dvoch protihráčov a zoči-voči Slávikovi namieril do vybiehajúceho brankára DAC. Z diaľky ešte okamžite pálil de Kamps, mieril však nad. Slovanisti naďalej tlačili, v 42. min si Kubík na ľavej strane šestnástky spracoval center Savičeviča a prudkým volejom prestrelil bránu.

Krátko po prestávke vyslali hostia svoj prvý strelecký pokus, Ľupták však mieril veľmi nepresne. Slovanisti boli naďalej aktívnejší, no len ťažko sa dostávali do šancí. V 59. min hľadal Savičevič na hrote Čavriča, toho však zablokoval Huk. Na opačnej strane kontroval Ľupták, z 25 metrov mieril po zemi vedľa brány. Zakrátko mali belasí k dispozícii zaujímavý priamy kop z 20 metrov, de Kamps síce obstrelil múr, no Slávik zasiahol pri svojej ľavej žrdi.  Od 63. min hrali slovanisti s dvomi klasickými útočníkmi, keď na ihrisko vybehol Tamás Priskin miesto Filipa Oršulu. V 68. min podnikol Soumah útočný výpad po pravej strane, už v šestnástke však miesto prihrávky zvolil nepresnú strelu. Vzápätí Soumah sklepol loptu pre Čavriča, pred ktorým však zasiahol Slávik. Pekná akcia vyšla belasým v 72. min, keď de Kamps prihral cez stred Soumahovi, ktorý zo šestnástkového oblúka mieril tesne vedľa ľavej žrde. O minútu neskôr mohli z ničoho – nič udrieť hostia. Štepanovský dostal prihrávku za obranu a rútil by sa sám na Muchu, ten však skvele zareagoval a včasným výbehom zastavil šancu DAC. V závere sa belasí tlačili dopredu v snahe streliť víťazný gól. V 81. min prešla lopta cez Soumaha a Čavriča k Priskinovi, ktorý zblízka v ťazkej pozícii preloboval bránu. Vytúžená gólová radosť prišla o minútu neskôr. Čavrič na útočnej polovici udržal loptu proti dvom protihráčom a prihral Soumahovi. Ten kolmicou za obranu krásne vysunul Tamása Priskina, ktorý zoči-voči Slávikovi napálil k pravej žrdi a rozvlnil sieť. DAC sa snažil o odpoveď a vytiahol sa dopredu. Najväčšiu príležitosť na vyrovnanie mal v 89. min Polievka, ktorý si potiahol loptu na stred a jeho tečovaná prízemná strela z 20 metrov tesne minula ľavú žrď. Slovanisti už cenný náskok udržali a vyhrali piaty ligový duel v rade.

ŠK Slovan Bratislava – FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:0 (0:0)

Gól: 82. Priskin

Žlté karty: 34. Kotula - 23. Ljubičič, 67. Štepanovský, 74. Huk, 77. Slávik

Rozhodovali: Glova – Brendza, Vorel

Návšteva: 806 divákov

Slovan: Mucha – Kotula (46. Ligeon), Saláta, Vernon, Kubík – Savičevič, de Kamps – Schet (90. de Sa), Soumah, Oršula (63. Priskin) – Čavrič

Dunajská Streda: Slávik – Živkovič, Kwin, Huk (87. Šabala), Brašeň – Ljubičič – Štepanovský, Pambou, Kontár (83. Polievka), Vida – Ľupták (70. Michalík)

Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.