Úvod Správy Víťazstvo v šlágri kola, sme na prvom mieste!

Víťazstvo v šlágri kola, sme na prvom mieste!

Gólmi o víťazstve v Senici rozhodli Mario Božič a Filip Šebo.

V sobotňajšom šlágri 29. kola Corgoň ligy sme zvíťazili pôde FK Senica (2:1) a posunuli sme sa na čelo tabuľky práve pred Záhorákov. Do vedenia išli v prvom polčase domáci, keď skóroval Jaroslav Diviš. Za Slovan odpovedal po zmene strán striedajúci Mario Božič, rozhodujúci presný zásah pridal Filip Šebo.

Na Záhorí sa hralo kvalitné stretnutie. Prvú šancu mali hostia, Erik Grendel v 15. min mieril z hranice pokutového územia pod brvno, brankár Bolek jeho strelu vyrazil nad. Z následného rohového kopu sa k odrazenej lopte dostal ten istý hráč, no neprestrelil gólmana Senice. Ako blesk z jasného neba prišiel gól Senice v 24. min. K nakopnutej lopte v pokutovom území sa dostal Diviš, ktorý efektnými nožničkami ponad vybehnutého Matúša Putnockého otvoril skóre. O desať minút to za domácich skúšali aj Lukšík a Piroska, no ani jeden z nich netrafil bránku. Rovnako ako Karim Guédé, ktorý v 37. min z asi 20 m mieril nad. O pár okamihov neskôr našiel dobre hrajúci Erik Grendel v pokutovom území Filipa Šeba, no jeho pokus chytil pozorný Bolek. Z následného protiútoku neprekvapil Diviš Putnockého, lopta skončila v náručí brankára Slovana. V 42. min mohol vyrovnať Igor Žofčák, jeho strela z priameho kopu letela len pár centimetrov nad brvnom.

Obrazy hry sa po zmene strán nezmenil, v 55. min hodil nebezpečný aut do pokutového územia a Piroskovi so Smetanom chýbalo k zakončeniu málo. V 59. min Tomáš Hrdlička z voleja len tesne minul bránku. O päť minút neskôr vyrazil Matúš Putnocký strelu Juraja Pirosku. V 65. min ratoval na bránkovej čiare Kóňa, keď vyhlavičkoval pokus Maria Božiča po rohovom kope. O tri minúty neskôr trafil bočnú sieť Karim Guédé. Slovanisti sa dočkali v 69. min, keď ďalekonosná strela striedajúceho Maria Božiča skončila až za chrbtom brankára Boleka – 1:1. Následne mohol na druhej strane udrieť Martin Ďurica, ale jeho tečovaná strela tesne minula ľavú žrď bránky Putnockého. V 73. min sa snažil napodobniť Božiča Igor Žofčák, kapitán Slovana tesne minul. O tri minúty neskôr sa Putnocký vyznamenal pri ďalekonosnom pokuse Kóňu. V 79. min mohol druhý presný zásah pridať Diviš, v čistej šanci netrafil bránku. V 81. min skóroval Karim Guédé, no rozhodca Vladimr Vnuk neuznal gól pre ofsajd. O štyri minúty neskôr dospel k rovnakému verdiktu aj po presnom zásahu Smetanu na druhej strane. V 88. min zavŕšili "belasí" zvrat v stretnutí, keď po osi Žofčák - Guédé - Šebo posledný menovaný pätnástym tohtosezónnym gólom prekonal Boleka. Brankár Senice ešte v závere ratoval pred Krešimirom Kordičom.

FK Senica – ŠK Slovan Bratislava 1:2 (1:0)

Góly:
24. Diviš - 69. Božič, 88. Šebo

Žlté karty: 45. Guédé, 52. Dobrotka, 75. Dosoudil, 88. Šebo, 90. Putnocký, 90. Žofčák (všetci Slovan)

Domáci: Bolek – Gorosito, Gajdošík, Pillár, Lukšík – Strnad (90. Hošek) – Diviš, Kóňa, M. Ďurica – Smetana, Piroska

Hostia: Putnocký – Pauschek, Dosoudil, Dobrotka, Hrdlička – Bagayoko (77. Štepanovský), Guédé, Kiss (57. Kordič), Žofčák - Grendel (57. Božič) – Šebo

Rozhodovali: Vnuk – Benko, Bobko

Návšteva: 3627 divákov