Úvod Správy Premiérová reprezentačná nominácia Mareka Riga

Premiérová reprezentačná nominácia Mareka Riga

Spolu s Marekom Rigom boli do mládežníckych reprezentácií nominovaní aj Dominik Greif a Samuel Kozlovský.

Traja hráči Slovana Bratislava figurujú v nomináciách slovenských mládežníckych výberov na najbližšie reprezentačné akcie. Marek Rigo a Dominik Greif boli nominovaní do slovenského výberu do 20 rokov, Samuel Kozlovský si zahrá za reprezentáciu do 19 rokov.

Ešte stále len 18-ročný Marek Rigo bol prvýkrát vo svojej kariére nominovaný do slovenskej reprezentácie. Rodák z Bratislavy, ktorý ešte pred dvomi rokmi hrával v štvrtej najvyššej súťaži, zažil v tejto sezóne rýchly kariérny posun. Od začiatku septembra patrí do kádra A-mužstva, za ktoré si pripísal deväť súťažných štartov. Za svoje výkony si od trénera Pavla Hapala vyslúžil pozvánku do výberu do 20 rokov.

V rovnakom výbere sa predstaví aj 19-ročný brankár Dominik Greif, ktorý má bohaté skúsenosti z mládežníckych reprezentácií a na konte už má aj víťazstvo na prestížnom turnaji Slovakia Cup. Greif patril v predchádzajúcom kvalifikačnom cykle k oporám tímu do 19 rokov, keď dokonca legendárnym gólom pätičkou vybojoval bod v zápase proti Rusku. Vo výbere do 20 rokov sa nachádzajú hráči narodení v roku 1996 a mladší, ktorých si chce tréner Pavel Hapal vyskúšať v rámci prípravy na ME 2017 v kategórii do 21 rokov v Poľsku. Slovenská „dvadsiatka“ sa v španielskej La Mange stretne 12. novembra od 14.00 h s Nórskom a 15. novembra od 14.00 h s Írskom. 

Slovenská reprezentácia do 19 rokov (ročník 1998) sa v novembri predstaví na medzinárodnom turnaji v španielskej Marbelle a v turnajovej nominácii sa nachádza aj Samuel Kozlovský. Ešte len 16-ročný krajný obranca, ktorý pravidelne nastupuje za starší dorast Slovana Bratislava, tak môže nadviazať na svoje skúsenosti z reprezentácie do 17 rokov. Slovenská „devätnástka“ odohrá na turnaji v Marbelle tri zápasy, keď sa 9. novembra stretne s Belgickom, 11. novembra s Poľskom a 13. novembra s Nórskom. Všetky stretnutia sa začínajú od 16.00 h. Turnaj v Marbelle je súčasťou prípravy na turnaj druhej fázy kvalifikácie ME 2017, ktorý sa uskutoční v marci.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Prinášame všetky dôležité informácie pre našich fanúšikov.
David Strelec absolvuje operáciu a vynechá zvyšok jesennej časti.
O hlasy fanúšikov sa uchádza šesť hráčov Slovana Bratislava.

Neprehliadnite

ŠK Slovan ponúka deťom možnosť navštíviť zápas s Wolverhamptonom, ktorý sa uskutoční 24.10. o 18:55 h na štadióne Tehelné pole.
Klubový partner spoločnosť Futbaltour.sk organizuje letecký zájazd na mimoriadne prestížny zápas v Anglicku.
Názory trénerov po zápase 2. kola Európskej ligy SC Braga – ŠK Slovan Bratislava.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.