Úvod Správy Postup do štvrťfinále po góle Čavriča

Postup do štvrťfinále po góle Čavriča

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v osemfinále Slovnaft Cupu vo Veľkých Ludinciach 1:0.

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v osemfinále Slovnaft Cupu vo Veľkých Ludinciach 1:0. Víťazný gól strelil Aleksandar Čavrič. Štvrťfinále je na programe v marci.

V daždivom počasí sa hralo na kvalitne pripravenom teréne a pred vypredaným hľadiskom malého štadióna vo Veľkých Ludinciach. Belasí mali od úvodu loptu častejšie na kopačkách, no dlho nevedeli prekonať kompaktný obranný val domácich. Až v 20. min odcentroval de Sa z pravej strany a lopta prepadla na zadnú žrď k Vernonovi, ktorého strelu z voleja zneškodnil Benkó. Zakrátko predviedol pekné gesto fair-play František Kubík, keď sa pri spornej autovej situácii priznal k zásahu lopty a zožal potlesk tribún. Slovanisti naďalej dobýjali obranný val, pričom Veľké Ludince sa cez útočnú polovicu dostávali len veľmi sporadicky. V 38. min bol Čavrič v dobrej pozícii na šestnástkovom oblúku, mieril však nad bránu. To sa však srbský útočník ešte len zastreľoval. Už o minútu neskôr si totiž domáci nerozumeli po centri Kubíka z krídla, čo Aleksandar Čavrič okamžite využil a zvnútra šestnástky namieril volejom do pravého horného rohu. Domáci brankár si síce na loptu siahol, no už nezabránil v jej prieniku do siete – 0:1. Slovanisti mohli do polčasu viesť aj dvojgólovým rozdielom, keď Scott v 42. min vyslal veľmi peknú strelu z 20 metrov a lopta len tesne minula pravý horný roh brány.

Krátko po prestávke vyslal Soumah nebezpečnú strelu spoza šestnástky a lopta len tesne minula ľavú žrď. Po hodine hry zahrávali belasí štandardnú situáciu z 25 metrov a Čavrič namieril tesne vedľa pravej žrde. V 64. min predviedol Krnáč prvý vážnejší zákrok, keď stiahol tečovanú strelu Cingela. Slovanisti mali aj v druhom polčase výraznú prevahu v držaní lopty, ale len ťažko si vytvárali príležitosti. Veľké Ludince sa s blížiacim záverom snažili vyrovnať a vynútiť si tak penaltový rozstrel. Horniak vyslal v 83. min prízemnú strelu k pravej žrdi a Krnáč spoľahlivo zasiahol. V poslednej minúte sa Tamás Priskin rútil sám na bránu, no trafil len do nôh vybiehajúceho Benká. Skóre sa tak už nemenilo a Slovan postúpil do štvrťfinále Slovnaft Cupu.

TJ Družstevník Veľké Ludince – ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:1)

Gól: 38. Čavrič

Žltá karta: 57. Petráš (Veľké Ludince)

Rozhodovali: Valášek – Benko, Špivák

Návšteva: 2551 divákov

Veľké Ludince: Benkó – Hlaváčik, Petráš, Flídr, Varga – Kubala (39. Ahmad), Horniak – Kosák (86. Straňák), Soboňa (63. Hamdaoui), Cingel - Mat. Predajniansky

Slovan: Krnáč – Kotula, Saláta, Vernon, Kubík – Scott, Rigo – de Sa (66. Pinte), Soumah, Cleber (58. Priskin) – Čavrič (87. Oršula)

Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.