Úvod Správy Zatiaľ najväčší zápas

Zatiaľ najväčší zápas

Ešte len 17-ročný brankár Tomáš Rybár predviedol v zápase juniorky proti Novému Mestu nad Váhom výborný výkon a vychytal čisté konto.

Juniorka Slovana poznala v zápase s Novým Mestom nad Váhom po jedenástich kolách chuť víťazstva a z kabíny sa po stretnutí ozýval hlasný víťazný pokrik. Medzi hlavných hrdinov patril brankár Tomáš Rybár, ktorý koncom augusta oslávil sedemnáste narodeniny. Viackrát výborne zasiahol pri šanciach súpera a čistým kontom položil základ triumfu belasých.

Na mladíkoch Slovana bolo vidno, že už veľmi túžia prelomiť negatívnu sériu bez víťazstva. Po dlhšej dobe mali aj potrebný kúsok šťastia, keďže hostia vo svojich príležitostiach dvakrát nastrelili konštrukciu brány. Slovanisti napokon po druhopolčasových góloch Mašuloviča a Morócza triumfovali 2:0 a pripísali si veľmi dôležité tri body. „Myslím si, že sme začali dobre, mali sme niekoľko šancí. Súper sa potom herne dotiahol a vypracoval si gólové príležitosti. Vďaka dobrej defenzíve sme však ani raz neinkasovali a zápas dopadol v náš prospech. Po zlej sérii nám odľahlo a o ďalšie body sa budeme biť s vypätím všetkých síl,“ zhodnotil zápas Tomáš Rybár.

Vysoký brankár, ktorý doteraz chytával najmä za starší dorast, si už v druhom zápase v rade vyskúšal mužský futbal v druhej lige. Prezentoval sa viacerými parádnymi zákrokmi a zneškodnil tri samostatné úniky hráčov Nového Mesta nad Váhom. „Pri tých nájazdoch som sa snažil zmenšiť strelecký uhol. Je to už potom aj o šťastí, či vás trafia alebo nie,“ skromne skonštatoval Tomáš Rybár, ktorý po stretnutí žiaril spokojnosťou. Niet divu, veď víťazstvo na nulu je pre celú defenzívu výborné vysvedčenie. „Sú to super pocity, keď sa vydarí takýto zápas. Vážim si šancu, že môžem chytať druhú ligu v sedemnástich rokoch. Bol to zatiaľ najväčší zápas v mojej kariére.“

Tomáš Rybár pôsobí v Slovane od svojich trinástich rokov, keď prišiel z Petržalky. V staršom doraste tvorí brankársku dvojicu s Frederikom Valachom a v prípade potreby zaskakuje v juniorke. Brankársky kolektív si pochvaľuje. „Brankárska partia je veľmi dobrá, všetci si sedíme a dobre sa poznáme. Absolvujeme brankárske tréningy s trénermi z A-mužstva, čo nás posúva ďalej v napredovaní. Pre mňa je pôsobenie v Slovane veľká výzva a česť zároveň,“ uzavrel 17-ročný Bratislavčan.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Premiérový súťažný zápas na novom Tehelnom poli je vypredaný.
Mitch Apau utrpel v Dunajskej Strede nepríjemné zranenie.
Posledné desiatky vstupeniek v predaji na slávnostný otvárací zápas na Tehelnom poli.

Neprehliadnite

Dôležitá informácia - po derby s Trnavou bude spustená druhá vlna predaja permanentiek prostredníctvom ticketmedia.sk
SLOVAN TV pripravil pre svojich fanúšikov druhú časť minirelácie pod názvom “NÁZOR EXPERTA“. Každý týždeň budeme pre vás pripravovať a pýtať sa klubových legiend a bývalých hráčov Slovana ich názory a očakávania pred ligovým zápasom. V druhom dieli pred zápasom so Sereďou sme vyspovedali Jozefa Valachoviča.
Premiérový súťažný zápas na novom Tehelnom poli je vypredaný.

Klubové trofeje

Platinoví partneriPlatinum partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.