Úvod Správy Slovanisti v reprezentačných dresoch

Slovanisti v reprezentačných dresoch

Kornel Saláta a Aleksandar Čavrič zasiahli do kvalifikačných súbojov.

V prebiehajúcom asociačnom termíne sa v kvalifikačných zápasoch predstavili obaja hráči Slovana Bratislava, ktorí boli nominovaní do reprezentácií.

Kornel Saláta nastúpil v Slovinsku po dlhšej dobe v základnej zostave slovenskej reprezentácie. Tréner Ján Kozák st. zvolil variabilné rozostavenie 3-5-2 pri zakladaní útokov a 5-3-2 pri bránení. Kornel operoval v strede základnej trojčlennej defenzívnej línie, jeho post trochu pripomínal libero, keď „čistil“ priestor pred šestnástkou a často sa staral o rozohrávku. Predviedol viaceré dobré obranné zákroky a spolu so spoluhráčmi Hubočanom a Ďuricom toho Slovincom vpredu veľa nedovolili. Slováci však po nevýraznom výkone smerom do ofenzívy a chybe v defenzíve pri inkasovanom góle podľahli druhý raz v kvalifikácii 0:1 a zatiaľ sú stále bez bodu. Saláta inkasoval vo svojom 39. reprezentačnom štarte v prvom polčase žltú kartu. Na pravom kraji obrany odohral 79 minút aj náš odchovanec Lukáš Pauschek, ktorý v súčasnosti pôsobí v Mladej Boleslavi. V stretnutí sa predstavili aj Róbert Mak a Marek Hamšík, ktorí v mládežníckych kategóriách obliekali dres Slovana Bratislava.

Aleksandar Čavrič odohral v piatkovom kvalifikačnom stretnutí Írsko U21 – Srbsko U21 59 minút a prispel k srbskému víťazstvu 3:1. Dvadsaťdvaročný Srb nastúpil na poste útočníka a už v úvodnej minúte sa prezentoval streleckým pokusom, ktorý nemieril do priestoru troch žrdí. Srbi získali na druhom mieste kvalifikačnej skupiny 20 bodov a sú blízko k postupu do baráže, ktorý môžu potvrdiť v utorňajšom domácom stretnutí so Slovinskom. V prípade, že Srbsko v baráži uspeje, predstaví sa na záverečnom turnaji ME 2017 v Poľsku, kde nebudú chýbať ani slovenskí futbalisti do 21 rokov.

Belasých reprezentuje stredný obranca Robert Tománek.
Aktuálna informácia o končiacich zmluvách hráčov.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.