Úvod Správy Prehra juniorky na ihrisku Martina

Prehra juniorky na ihrisku Martina

Juniori Slovana Bratislava doplatili proti Martinu na nevyužité šance a prehrali 0:2.

Juniori Slovana Bratislava prehrali v 12. kole II. ligy západ na ihrisku MŠK Fomat Martin 0:2. Belasí si za celý zápas vypracovali niekoľko vyložených šancí a mali miernu územnú prevahu, no nepotykali si s koncovkou a po dvoch inkasovaných góloch odišli z Turca bez bodu.

Slovanisti nastúpili v bránke so 17-ročným Tomášom Rybárom, ktorý si pripísal prvý tohtosezónny štart za juniorku. V Žabokrekoch, kde hráva Martin svoje domáce zápasy, sa stretli tímy z nižších poschodí tabuľky a hralo sa o veľmi dôležité body. Naši juniori mali od úvodu častejšie loptu na kopačkách, no do vedenia šiel Martin. V 16. minúe sa v skrumáži pred bránou Slovana najlepšie zorientoval domáci Daňovský, ktorý využil neprehľadnú situáciu a prekonal Rybára. Slovanisti mali ešte do polčasu dve príležitosti na vyrovnanie, no ani raz nedostali loptu za chrbát Feriančika.

Podobný obraz hry pokračoval aj po prestávke. Belasí sa snažili vyrovnať a vypracovali si tri – štyri vyložené šance. V najväčších neuspeli Lády a po ňom ani Ďuriš, ktorý sa dostal do výbornej streleckej pozície, no spred päťky netrafil bránu. Martinčania hrozili najmä z brejkov, brankár Rybár však tiež predviedol niekoľko výborných zákrokov a držal mužstvo v hre o body. Slovanisti hrali v závere iba na troch obrancov, čo domáci využili na druhý úder. V 77. minúte predviedol Martin rýchly brejk, po ktorom prišiel center z pravej strany a striedajúci Gorelčík zblízka namieril do siete – 2:0. Napriek záverečnej snahe už naši mladíci zápas nezdramatizovali a tak napriek hernej prevahe odišli s trpkou prehrou. Ako už neraz v tejto sezóne, znovu ich zradila efektivita.

Belasí klesli v tabuľke na 11. priečku, na konte majú sedem bodov. Najbližšie sa predstavia v domácom prostredí, keď v nedeľu 16. októbra od 10.30 h privítajú na štadióne Akadémie ŠK Slovan Prievoze súpera z Nového Mesta nad Váhom.

MŠK Fomat Martin – ŠK Slovan Bratislava juniori 2:0 (1:0)

Góly: 16. Daňovský, 77. Gorelčík

Žlté karty: 30. Thomka – 63. Lády

Rozhodovali: Ziemba – Mihalík, Jánošík

Návšteva: 230 divákov

Martin: Feriančik – Romančík, Palenčár, Stašík, Ďungel, Thomka, Daňovský (79. Boďa), Gríger (63. Gorelčík), Koleno, Kollár (46. Lanko), Ondrek

Slovan juniori: Rybár – Lády, Laczkó, Kurčík (83. Ondruš), Nedorost (63. Sidibe) – Antálek – Hrnčár, Mašulovič, Malý, Morócz - Ďuriš

Belasých reprezentuje stredný obranca Robert Tománek.
Aktuálna informácia o končiacich zmluvách hráčov.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.