Úvod Správy V príprave tesná prehra s Ferencvárosom Budapešť

V príprave tesná prehra s Ferencvárosom Budapešť

ŠK Slovan Bratislava podľahol v prípravnom zápase Ferencvárosu Budapešť 1:2.

ŠK Slovan Bratislava prehral v prípravnom zápase na ihrisku Ferencvárosu Budapešť 1:2. Zápas sa odohral na vedľajšom tréningovom ihrisku v Budapešti. Belasí viedli od piatej minúty po góle Scheta, no Ferencváros už v deviatej minúte vyrovnal. O triumfe domácich rozhodol v 75. min Varga.

Belasí nastúpili v pozmenenej zostave, na stopérskom poste hral netradične Juraj Kotula a od úvodu dostal príležitosť aj mladík Patrik Pinte. Slovanisti mali výborný štart do zápasu a už po piatich minútach viedli. Po prihrávke Burneta z ľavej strany vyslal Oršula strieľaný center na zadnú žrď, brankár Jova loptu len vyrazil a dôrazný Schet zblízka zakončil do prázdnej brány. O tri minúty neskôr prvýkrát pohrozili domáci, keď Djuričin vystrelil z otočky po zemi a Greif previedol kvalitný zákrok. V 9. min už však bolo vyrovnané, Djuričin sa po centri z pravej strany zavesil v šestnástke do vzduchu a hlavičkou umiestnil loptu k vzdialenejšej žrdi  - 1:1. Po rušnom úvode sa hra upokojila a tímy bojovali najmä o stred poľa. Až v 24. min mal príležitosť Ferencváros, no Pintér z priameho kopu mieril tesne vedľa pravej žrde. Za belasých odpovedal v 34. min Kubík, ktorého zaujímavý center na zadnú žrď stiahol Jova pred dobiehajúcim Scottom. V závere polčasu ešte po centri z rohu zakončoval Pinte na bližšej žrdi, nedokázal však prepáliť spleť tiel pred sebou.

Krátko po prestávke vystrelil Pintér zo strednej vzdialenosti, Greif bol pripravený a zasiahol. V 51. min vyšla Slovanu pekná akcia, Burnet z ľavej strany centroval na zadnú žrď a Ligeon z voleja ani na dvakrát neprepálil pripraveného Jovu. Ligeon mal ďalšiu šancu v 57. min, keď po rohu Kubíka hlavičkoval tesne nad bránu. Ferencváros pohrozil až v 66. min a hneď to bola veľká príležitosť. Djuričin prešiel od polovice ihriska až pred šestnástku a vystrelil po zemi k žrdi, no v gólovej radosti ho zastavil skvelý zákrok Greifa, ktorý loptu vyrazil ľavou nohou. V 75. min sa striedajúci Varga uvoľnil na pravej strane a zoči-voči Greifovi vypálil k pravej žrdi – 2:1. V 80. min si Oršula v plnom behu preberal loptu za obranou, pred sebou už mal len Jovu, ktorý však včas vybehol a zablokoval Oršulov pokus o strelu. Domáci potom hrozili z brejkov, po jednom z nich mieril Seungwoo zo šestnástkového oblúka nad. V 86. min mohli belasí vyrovnať, po centri Kubíka zo štandardnej situácie totiž Vernon hlavičkoval osamotený v šestnástke, no mieril nad bránu.

Ferencváros Budapešť – ŠK Slovan Bratislava 2:1 (1:1)

Góly: 9. Djuričin, 75. Varga  – 5. Schet

Žltá karta: 40. Scott

Rozhodovali: Szöts – Viszokai, Mayer

Ferencváros: Jova – Dilaver, Nalepa (72. Csonka), Hüsing, de Almeida – Pintér, Trinks (46. Gyömbér) – Csernik (46. Varga), Seungwoo, Djuričin – Radó (72. Busai)

Slovan: Greif – Ligeon, Kotula (67. Laczkó), Vernon, Burnet – Scott (67. Antálek), de Kamps (46. Rigo) – Schet (46. Pliatsikas), Pinte, Kubík - Oršula

Belasých reprezentuje stredný obranca Robert Tománek.
Aktuálna informácia o končiacich zmluvách hráčov.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.