Úvod Správy Prehra juniorky v miestnom derby

Prehra juniorky v miestnom derby

Juniori Slovana Bratislava prehrali so Svätým Jurom 1:5.

Juniori Slovana Bratislava prehrali v 11. kole II. ligy západ so Svätým Jurom 1:5. Belasí klesli v tabuľke so ziskom siedmich bodov na desiatu priečku.

V malom miestnom derby nastúpili za Svätý Jur dvaja hráči s belasou minulosťou. Kapitánom hostí bol Stanislav Angelovič, ktorý v sezóne 2008/09 prispel k zisku majstrovského titulu. Na svojom tradičnom poste ofenzívneho záložníka nastúpil náš ďalší bývalý hráč Lukáš Gašparovič. Zápas sa od začiatku odvíjal najmä v strede poľa s množstvom osobných súbojov. Prví pohrozili hostia, keď Angelovič v 9. min spoza šestnástky tesne minul bránu. Skúsený Angelovič bol naďalej aktívny, v 28. min mieril po odrazenej lopte z rohu nad. Slovanisti sa ťažko dostávali cez konsolidovanú obranu Svätého Jura a hrozili len sporadicky. Šefčík v 32. min pekne prešiel po krídle a vyslal prudký center do šestnástky, kde bol Morócz, na loptu však nedosiahol. Kuriózny moment prišiel v závere polčasu, keď Greif vyslal z vlastnej polovice dlhý pas dopredu a lopta preskočila všetkých hráčov i brankára Švábeka. Žiaľ, letela tesne mimo pravej žrde a Greif si tak svoj druhý presný zásah v kariére nepripísal.

Skóre sa menilo krátko po prestávke. V 48. min zviedli Ondruš a Bumbera tvrdý súboj v šestnástke, zdalo sa, že obaja si pomáhali rukami a súčasne skončili na zemi. Rozhodca však nariadil pokutový kop a Ondrušovi ukázal žltú kartu. Skúsený Doležaj, ktorý počas kariéry hral v Dubnici, Žiline či Trnave penaltu s prehľadom premenil strelou k pravej žrdi. Následne mohol vyrovnať Šefčík, no z priameho kopu z 25 metrov namieril tesne vedľa pravej žrde. V 54. min sa dvojica Nedorost – Ondruš nedohodla pri dlhej lopte za obranu, čo využil Angelovič a spred päťky s prehľadom zakončil k pravej žrdi – 0:2. Góly začali padať ako na bežiacom páse, už o tri minúty neskôr totiž belasí znížili. Po neprehľadnej situácii sa lopta dostala pred päťku, kde bol voľný Oliver Morócz a hlavičkou do protipohybu brankára dal kontaktný gól Slovana. Desaťminútovku so štyrmi gólmi zavŕšil Svätý Jur v 59. min, keď sa Vika v hraničnej situácii vyhol ofsajdu a v samostatnom úniku na Greifa umiestnil loptu po zemi k žrdi – 1:3. Zakrátko mohol Ďuriš znížiť, no po centri zo štandardnej situácie namieril len do pripraveného Švábeka. V 74. min vystrelil Malý spoza šestnástky k žrdi a Švábek s námahou kryl. Svätý Jur pridal v 83. min štvrtý gól, keď Bumbera hlavičkoval osamotený v šestnástke a Greif bol bezmocný - 1:4. O dve minúty neskôr vyslal Angelovič center z krídla a nepokrytý Valachovič mal zblízka jednoduchú úlohu, hlavou prekonal Greifa a upravil na 1:5. V samom závere ešte mohol znížiť Bučák, no zo šestnástky namieril tesne vedľa.

ŠK Slovan Bratislava juniori – ŠK Svätý Jur 1:5 (0:0)

Góly: 57. Morócz - 49. Doležaj (z 11 m), 54. Angelovič, 59. Vika, 83. Bumbera, 85. Valachovič

Žlté karty: 29. Malý, 42. Lády, 48. Ondruš, 51. Ďuriš, 80. Bučák – 58. M. Ulrich

Rozhodovali: Ďurčo – Kováč, Zemko

Návšteva: 128 divákov

Slovan juniori: Greif – Lády, Ondruš, Kurčík, Nedorost (67. Hrnčár) – Mašulovič, Malý (79. Bučák) – Šefčík (62. Tichý), Pinte, Morócz - Ďuriš

Svätý Jur: Švábek – M. Ulrich, Doležaj, T. Ulrich, Šufliarský – Bumbera, Hulák (85. Kočiš-Kovaľ) – Vlček (61. Kemlage), Gašparovič, Angelovič – Vika (71. Valachovič)

Strelo strelil nádherný gól, no veľmi ho mrzí najmä prvý polčas.