Úvod Správy Triumf s ligovými gólovými premiérami Čavriča a Vernona

Triumf s ligovými gólovými premiérami Čavriča a Vernona

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil nad Michalovcami 3:1.

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v 11. kole Fortuna ligy nad MFK Zemplín Michalovce 3:1. Belasí položili základ víťazstva v prvom polčase gólmi Čavriča a Soumaha. Tretí gól pridal v závere Vernon de Marco, ktorý si pripísal prvý presný zásah za Slovan. Hostia znížili v poslednej minúte po penalte Škutku.

Slovanisti nastúpili v mierne pozmenenej zostave. František Kubík hral na netradičnom poste ľavého obrancu a kapitánsku pásku si miesto zraneného Borisa Sekuliča prebral Kornel Saláta. Prvý náznak príležitosti mali po pár sekundách hostia, no Škutka nedokázal usmerniť center Žofčáka. V 4. min kontroval Rigo, ktorý po priťuknutí Kotulu vystrelil z 25 metrov nad bránu. Michalovce pohrozili v 11. min, Danko si z krídla potiahol loptu na stred a Mucha vytlačil jeho nepríjemnú strelu nad brvno. V 17. min si Soumah narazil s Rigom a postupoval sám na Maceja, ktorý včas vybehol a zastavil Soumahovu strelu. Slovanistom vyšla o dve minúty neskôr pekná akcia a otvorili skóre. Schet centroval z ľavej strany, Saláta na zadnej žrdi vrátil loptu pred päťku, kde bol voľný Čavrič a volejom napálil do siete. Zakrátko mohol Čavrič pridať druhý gól, no po prihrávke Scheta vystrelil z otočky tesne vedľa ľavej žrde. V 23. min si Mucha poradil s nedôrazným pokusom Danka. Belasí predviedli ďalšiu peknú akciu v 27. min, keď Kubík oblúčikom vysunul za obranou Čavriča, ktorého strelu z voleja Macej vyrazil. Lopta potom padala k bránkovej čiare, odkiaľ ju Sipľak vyhlavičkoval. V 32. min si Kubík nebojácne šiel po dlhú prihrávku na ľavej strane šestnástky, Lazarus ho nedovolene zastavil a rozhodca ukázal na biely bod. Soumah z penalty trafil k ľavej žrdi, Macej šiel do opačnej strany – 2:0.

Krátko po prestávke predviedli slovanisti rýchly brejk, no Schetovi nevyšla finálna prihrávka na Soumaha. O dve minúty neskôr zaútočili Michalovce, Danko vyslal tvrdú strelu z 20 metrov a dobre postavený Mucha loptu kryl. Rušnú fázu zavŕšil Soumah, ktorý prešiel stredom poľa a vystrelil do miest, kde bol pripravený Macej. V 57. min postupoval Rigo po prihrávke Čavriča sám na Maceja. Pri zakončení zvolil kľučku, ktorú brankár hostí vystihol. Vzápätí vyšiel Čavričovi prienik cez pol ihriska, na pravej strane si zasekol obrancu a krížnou strelou tesne minul pravú žrď. Hostia sa v druhom polčase viac tlačili dopredu, čo ilustrovala situácia z 65. min, keď Žofčák po signáli zo štandardnej situácie namieril zvnútra šestnástky vysoko nad bránu. Po protiútoku nasledovala prihrávka Scheta na Clebera, ktorý z uhla neprekonal Maceja. Šance prichádzali na oboch stranách, v 69. min sa Soumah oprel do lopty po zrazenom centri Kotulu a mieril nad bránu. V 73. min bol v ďalšom brejku Čavrič, prešiel cez dvoch obrancov, no koncovka mu nevyšla. Zakrátko sa Scottova zrazená prihrávka dostala k Soumahovi, ktorého na päťke v súboji zoči-voči vychytal Macej. Soumah mal ďalšiu obrovskú šancu v 80. min, keď postupoval sám na bránu a Macej loptu znovu bravúrne vyrazil. Belasým to vyšlo v 82. min, de Kamps našiel centrom v šestnástke Vernona, ktorý sa hlavou oprel do lopty a umiestnil ju k pravej žrdi - 3:0. Tretiu edíciu súboja Soumah - Macej priniesla 85. min a znovu bol úspešnejší michalovský brankár, ktorý nohami vyrazil strelu Soumaha na roh. Ďalšiu šancu na zvýšenie náskoku mal v 88. min Čavrič, ktorému Kubík naservíroval nezištnú prihrávku z krídla, no náš srbský útočník vystrelil zblízka nepresne. V 89. min nariadil rozhodca po obojstranne tvrdom súboji Kubíka s Kushtom v našej šestnástke penaltu pre hostí. Škutka nariadený pokutový kop premenil strelou k ľavej žrdi - 3:1. Kushta mohol vzápätí zápas zdramatizovať, no Mucha jeho hlavičku bravúrne vytlačil nad brvno.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Zemplín Michalovce 3:1 (2:0)

Góly: 19. Čavrič, 33. Soumah (z 11 m), 82. Vernon - 90. Škutka (z 11 m)

Žlté karty: 43. Kotula, 67. de Kamps, 90. Saláta – 33. Lazarus, 38. Koscelník, 40. Danko, 90. Kushta

Rozhodovali: Chmura – Hancko, Súkeníková

Návšteva: 904 divákov

Slovan: Mucha – Kotula (84. Ligeon), Saláta, Vernon, Kubík – Rigo (59. Scott), de Kamps – Schet, Soumah, Cleber (74. Oršula) - Čavrič

Michalovce: Macej – Koscelník, Lazarus, Podhorin, Sipľak – Qose (71. Kushta) – Žofčák, Danko, Mensah (78. Turik), Kotora (55. Kunca) - Škutka

Belasých reprezentuje stredný obranca Robert Tománek.
Aktuálna informácia o končiacich zmluvách hráčov.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.