Úvod Správy Tesná prehra v Trenčíne

Tesná prehra v Trenčíne

ŠK Slovan Bratislava prehral na ihrisku AS Trenčín 1:2.

ŠK Slovan Bratislava podľahol v 10. kole Fortuna ligy na ihrisku AS Trenčín 1:2. Belasí od 11. minúty prehrávali po góle Jangu. V 29. minúte vyrovnal Joeri de Kamps, ktorý najprv vybojoval loptu a potom gólovo zakončil akciu Slovana. O víťazstve Trenčína rozhodol po hodine hry Paur. Obrovskú šancu na vyrovnanie mal v 89. min Kubík, no zblízka neprekonal Šemrinca.

Hneď v prvej minúte pohrozili slovanisti, keď Vernon po centri z rohu hlavičkoval vedľa ľavej žrde. Ani jeden z tímov nechcel v úvode urobiť chybu a hralo sa najmä medzi šestnástkami. Až v 11. min sa Janga v strede šestnástky so šťastím uvoľnil cez Vernona a už bol zoči-voči Muchovi. Jangov prvý pokus brankár Slovana bravúrne zneškodnil ľavou nohou, na dorážku však už nestačil a Trenčania viedli. O dve minúty mohlo byť vyrovnané. Rigo sa uvoľnil na krídle a v pokutovom území našiel Scheta, ktorý zblízka napálil len do Šemrinca. V 16. min opäť zakončoval domáci Janga, tentoraz mieril vedľa pravej žrde. Trenčania boli po vedúcom góle pri chuti, strelecké šťastie neúspešne skúšali Kalu i Bala. V 29. min vystihol de Kamps rozohrávku Trenčína a na pravom krídle našiel Čavriča. Ten prešiel cez Skovajsu a naservíroval loptu na bližšiu žrď, kam stihol dobehnúť strojca akcie Joeri de Kamps a krásnou tiahlou strelou k vzdialenejšej žrdi vyrovnal na 1:1. Domáci si v 36. min vypracovali veľkú šancu, no Bala po centri Kalua netrafil odkrytú bránu.  V závere prvého dejstva musel pre zranenie odstúpiť Boris Sekulič, ktorého vystriedal Lorenzo Burnet.

V úvode druhého dejstva mali loptu častejšie na kopačkách Trenčania, no prvú veľkú šancu mal Slovan. Soumah v 57. min založil protiútok a na ľavej strane šestnástky prenechal loptu Čavričovi, ktorého prudká strela presvišťala vedľa vzdialenejšej žrde. Po hodine hry vypálil z diaľky Halgoš a Mucha vyrazil pri pravej žrdi. Z pokračujúcej akcie prišiel z ľavého krídla center Lawrencea a nekrytý Paur trafil z úrovne bieleho bodu k žrdi, Mucha bol v tomto prípade bezmocný – 2:1. V 71. min hlavičkoval domáci Kalu na bližšej žrdi a podarilo sa mu prekonať Muchu, no Ligeon na bránkovej čiare odkopol do bezpečia. Zakrátko to znovu skúšal Kalu, tentoraz mieril z voleja nad. Blízko k vyrovnaniu bol v 78. min Soumah, no zvnútra pokutového územia napálil nad bránu. Nádejne vyznel aj pokus Kubíka z 81. min, ani jeho strela sa však nezmestila do priestoru troch žrdí. Domáci boli nebezpeční aj v závere stretnutia, Mucha musel v 86. min kryť pokus Keta. V 88. min mieril Ket po ďalšom brejku AS tesne vedľa. V 89. min mali slovanisti obrovskú šancu na vyrovnanie. Domáci obranca Lawrence podcenil na pravej strane loptu, ktorá už smerovala za bránkovú čiaru. Odzbrojil ho Kubík, ktorý si vyšiel na päťku a v súboji zoči-voči nedokázal prekonať Šemrinca. V nadstavenom čase zakončoval spred päťky Soumah, no Kleščík zrazil loptu na roh. Po ďalšej akcii našiel Kubík na úrovni bieleho bodu Salátu, ktorý však hlavičkoval nepresne. Záverečný tlak vyrovnanie nepriniesol a belasí odišli z Trenčína bez bodu.

AS Trenčín – ŠK Slovan Bratislava 2:1 (1:1)

Góly: 11. Janga, 60. Paur – 29. de Kamps

Žlté karty: 90. Šemrinec - 18. Saláta

Rozhodovali: Sedlák – Balko, Weiss

Návšteva: 2850 divákov

Trenčín: Šemrinec – Šulek (75. Udeh) , Kleščík, Skovajsa, Lawrence – Gabriel – Kalu, Paur (69. Ket), Halgoš, Bala (46. Kvocera) - Janga

Slovan: Mucha – Ligeon, Saláta, Vernon, Sekulič (40. Burnet) – Rigo (73. Oršula), de Kamps – Schet, Soumah, Cleber (61. Kubík) - Čavrič

Belasých reprezentuje stredný obranca Robert Tománek.
Aktuálna informácia o končiacich zmluvách hráčov.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.