Úvod Správy Juniorka prišla o víťazstvo v posledných sekundách

Juniorka prišla o víťazstvo v posledných sekundách

Juniori Slovana Bratislava remizovali so žilinskou rezervou 2:2.

Juniori Slovana Bratislava remizovali v 9. kole II. ligy západ s MŠK Žilina „B“ 2:2. Belasí prehrávali po góle Mbaha, no Cleber ešte pred prestávkou vyrovnal a Duriš v 54. minúte poslal belasých do vedenia. Žilinčania vyrovnali v nadstavenom čase po penalte Letiča.

Žilinčania začali aktívnejšie a vypracovali si miernu územnú prevahu. V 11. min vyslal Mbah nebezpečnú strelu zo strednej vzdialenosti, Krnáč sa natiahol k pravej žrdi a vyrazil na roh. O päť minút neskôr kontrovali slovanisti, keď Cleber peknou kolmicou vysunul Šefčíka, ktorému však v koncovke chýbal dostatočný dôraz. Hostia sa ujali vedenia v 24. min po strele Mbaha, ktorý zvnútra šestnástky krížnou strelou vymietol pravú šibenicu. V 28. min sa uvoľnil aktívny Šefčík a pekne vystrelil k bližšej žrdi, Leško však predviedol náročný zákrok a vyrazil loptu na roh. Zakrátko predviedli Žilinčania peknú kombináciu s hlavičkovou koncovkou Šušolíka, Krnáč bol na mieste a zasiahol. V 37. min sa Antálek po centri z rohu nebojácne zavesil hlavou do vzduchu a Letič ho nešetrne zasiahol nohou. Rozhodca nariadil pokutový kop, loptu si postavil Cleber a umiestnenou strelou k ľavej žrdi vyrovnal – 1:1. Slovanisti ešte pohrozili v posledných sekundách prvého dejstva, no Ďurišovu strelu po peknej prihrávke Clebera pokryl brankár Leško.

V 52. min vyšiel belasým rýchly brejk, Cleber priťukol loptu Pliatsikasovi, ktorý zoči-voči Leškovi krížnou strelou tesne minul bránu. O dve minúty neskôr už naši juniori viedli. Na prvý pohľad nenápadnú strelu Saba zo strednej vzdialenosti tečoval tesne pred bránou Ďuriš a lopta tak zmenila smer, že Leško už nedokázal zareagovať. Žilinčania kontrovali v 58. min, Mbah namieril po zemi k žrdi a Krnáč na dvakrát zasiahol. Belasým sa otváral priestor na protiútoky, po jednom z nich sa v 64. min uvoľnil v šestnástke Cleber a pekným oblúčikom len tesne minul ľavý horný roh. Ďalšiu dobrú šancu vypracoval v 72. min striedajúci Lády, ktorý prudko vypálil z 25 metrov, Leško vyrazil a Pliatsikas z dorážky trafil len do žilinského brankára. Veľkú šancu na vyrovnanie mal v 83. min Haskič, no hlavičkou zo stredu šestnástky tesne minul pravú žrď. Belasí dohrávali od 84. min v početnom oslabení, keď Kurčík za faul na Majštinika inkasoval svoju druhú žltú kartu v zápase a musel odísť predčasne pod sprchy. Hostia si v závere vypracovali záverečný nápor so šancou Kleca, ktorý však z päťky minul bránu. Rozhodca nadstavil dve minúty, pričom približne v štvrtej nadstavenej minúte pri poslednej akcii Žiliny zahral Bučák v šestnástke rukou. Letič pokutový kop premenil a stanovil konečný výsledok na 2:2.

ŠK Slovan Bratislava juniori – MŠK Žilina „B“ 2:2 (1:1)

Góly: 38. Cleber (z 11 m), 54. Ďuriš - 24. Mbah, 90. Letič (z 11 m)

Žlté karty: 33. Morócz, 43. Bučák, 71. Kurčík, 89. Krnáč – 37. Letič, 56. Šušolík

Červená karta: 84. Kurčík (po druhej ŽK)

Rozhodovali: Dohál – Sluk, Vitko

Návšteva: 110 divákov

Slovan juniori: Krnáč – Pliatsikas, Laczkó, Vernon, Morócz – Antálek (48. Kurčík), Bučák – Cleber (65. Lády), Sabo, Šefčík (80. Hrnčár) - Ďuriš

Žilina „B“: Leško – Šušolík, Minárik, Václavik, Letič – Klec, Haskič, Michlík (85. Boženík) – Vallo (59. Majštinik), Mbah, Mandiangu (68. Kopas)

Na turnaji sa predstaví šesť mužstiev so zahraničnou účasťou.
Pred týždňom sa na Tehelnom poli, aj za účasti hráčov A tímu Slovana, konal výber do prípraviek. Pozrite, ako to vyzeralo.

Majstrovské tričká si môžete zakúpiť na sobotňajšom zápase s Ružomberkom.