Úvod Správy Traja dvojgóloví strelci a hladký postup

Traja dvojgóloví strelci a hladký postup

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v 3. kole Slovnaft Cupu v Oravskom Veselom 6:1.

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v 3. kole Slovnaft Cupu v Oravskom Veselom jednoznačne 6:1. Belasí dominovali počas celého priebehu zápasu a prevahu podčiarkli šiestimi presnými zásahmi. Po dva góly strelili Lesley de Sa, Filip Oršula i Seydouba Soumah. Štvrté kolo Slovnaft Cupu je predbežne naplánované na 28. septembra.

Slovanisti od úvodu potvrdzovali úlohu favorita a už po ôsmich minútach sa ujali vedenia. Filip Oršula pekne narazil loptu Lesleymu de Sa, ktorý z 25 metrov krásne namieril do ľavého horného rohu. Zakrátko mohol Marek Rigo pridať druhý gól Slovana, no krížnou strelou z pravej strany šestnástky tesne minul. Belasí v ďalších minútach narážali na obranný val s desiatimi hráčmi a napriek ofenzívnej snahe sa len ťažko dostávali do koncovky. V 25. min sa pripomenulo aj Oravské Veselé, keď lopta po vhadzovaní prepadla až na päťku, Šupej ju však hlavou nestihol zasiahnuť. Tesne pred uplynutím úvodnej polhodiny kontroval Joeri de Kamps, ktorý vystrelil z 30 metrov a domáca obrana zrazila loptu na roh. Ďalšiu dobrú príležitosť mal v 36. min Oršula, no hlavou mieril po rohu nepresne. Záver polčasu priniesol rušné okamihy na oboch stranách. Najprv v 43. min Šupej nebezpečne hlavičkoval k žrdi a Krnáč stiahol loptu pred dobiehajúcimi hráčmi Oravského Veselého. V posledných sekundách polčasu centroval de Sa na zadnú žrď a Ligeonovu hlavičku vytesnil Trabalík. Akcia pokračovala, loptu si prebral Seydouba Soumah, predral sa do šestnástky a prízemnou strelou trafil k ľavej žrdi – 0:2.

Krátko po začiatku druhého dejstva zvýšili belasí svoj náskok. Seydouba Soumah založil v 47. min rýchly protiútok a už na útočnej polovici prihral Filipovi Oršulovi, ktorý prehodil vybiehajúceho Trabalíka. V rozmedzí  54. – 55. minúty mali belasí hneď dve vyložené príležitosti. Najprv Burnet prešiel po ľavej strane a v pokutovom území hľadal voľného Oršulu, no Trabalík včas zakročil. Vzápätí Rigo milimetrovo našiel na pravej strane Oršulu, ten síce prekonal Trabalíka, no jeden z obrancov zachránil tesne pred bránkovou čiarou. Slovanisti predviedli v 66. min ukážkovú akciu, keď Rigo prenikol po pravom krídle a pred bránou nezištne našiel Oršulu, ktorý zblízka nezaváhal - 0:4. V 72. min prešiel Cleber po pravej strane a nabil pod seba Soumahovi, jeho strelu však Trabalík zázračne vyrazil na roh. Zakrátko napriahol Rigo zo strednej vzialenosti a Trabalík vyboxoval. Belasým vyšla v 74. min nádherná kombinácia, z ktorej rezultoval piaty gól. Kubík našiel dlhou diagonálnou prihrávkou pri postrannej čiare Ligeona, ten okamžite z voleja vrátil loptu do pokutového územia a Lesley de Sa na zadnej žrdi doklepol do siete. Po tejto akcii uznanlivo zatlieskali aj domáce tribúny. V 83. min prešprintoval Kubík po pravom krídle a prihrával do šestnástky. Rigo loptu umne prepustil Soumahovi, ktorý trafil zblízka do žrde. V závere mal Cleber na kopačke šiesty gól, no tvrdou strelou z hranice šestnástky namieril do bočnej siete. Domáci zaznamenali v 88. min čestný presný zásah, keď Hojo spoza šestnástky trafil k ľavej žrdi. Posledné slovo mali predsa len belasí. Soumah sa v 90. min krásne uvoľnil na útočnej polovici, položil si aj Trabalíka a exhibične umiestnil loptu do siete.

TJ Tatran Oravské Veselé – ŠK Slovan Bratislava 1:6 (0:2)

Góly: 88. Hojo - 8., 74. de Sa, 47., 66. Oršula, 45., 90. Soumah

Bez kariet

Rozhodovali: Prešinský – Žákech, Halíček

Návšteva: 2961 divákov

Oravské Veselé: Trabalík – Burzík (80. Stašák), Feranec, Struhár, Ociepka – Kumor, Čiernik (49. Pňaček), Šupej (66. Hojo), Pisarčík – Kurtulík - Škuta

Slovan: Krnáč – Ligeon, Sekulič, Vernon, Burnet – de Kamps (72. Antálek), Rigo – Cleber, Soumah, de Sa (82. Šefčík) – Oršula (67. Kubík)

Názory trénerov po zápase 8. kola nadstavby Niké ligy 2023/24 ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina (2:3).
Vladi Weiss zhodnotil dnešný zápas na Tehelnom poli.
ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 2:3.