Úvod Správy Juniorka potrápila lídra súťaže

Juniorka potrápila lídra súťaže

Juniori Slovana Bratislava podľahli na pôde favorizovanej Nitry tesne 2:3.

Juniori Slovana Bratislava prehrali v 8. kole II. ligy západ v Nitre 2:3. Naši mladíci prehrávali už 0:3, v záverečnej polhodine však Tichý a Laczkó znížili na rozdiel jediného gólu. V posledných minútach si slovanisti vytvorili tlak a boli blízko k vyrovnaniu. Výsledok ovplyvnil sporný moment z 88. minúty, keď Šefčíkov priamy kop zablokoval nitriansky obranca rukou v pokutovom území, rozhodca však penaltu nenariadil.

Nitrania majú v tomto ročníku postupové ambície, čo potvrdzovali od úvodných minút. Vypracovali si územnú prevahu a Fábry už po necelej štvrťhodine poslal domácich do vedenia. Belasí sa snažili reagovať na prevahu Nitry, no naďalej sa museli obracať v defenzíve a do útočných akcií sa dostávali len zriedka. Domáci favorit zvýšil na 2:0 v 27. minúte, keď Shejbal umiestnenou strelou prekonal Greifa.

Úvod druhého dejstva sa taktiež niesol v réžii Nitry. V 52. min zahrávali domáci pokutový kop po faule Majerčáka v pokutovom území. Balaj však s penaltou naložil veľmi zle a prestrelil Greifovu bránu. Žiaľ, len o minútu neskôr dostal Balaj príliš veľa priestoru v našej šestnástke a zblízka upravil na 3:0. Nepriaznivý stav belasých nezlomil, naopak, vyburcoval ich k väčšej aktivite a v 62. min dokázali znížiť. Filip Ďuriš skvele zabojoval v rohu šestnástky, odstavil si obrancu a na päťke nezištne našiel Simona Tichého, ktorý poslal loptu do siete – 3:1. Nitrania postupne kondične odpadávali a slovanisti získavali hernú prevahu. V 84. min predviedol stopér Adam Laczkó sólo cez celé ihrisko, narazil si loptu pred šestnástkou, zasekol si obrancu na päťke a umiestnil loptu k žrdi – 3:2. Z jasného zápasu sa stala poriadna dráma a naši mladíci zatlačili súpera. Dve minúty pred koncom riadnej hracej doby kopal Samuel Šefčík priamy kop a nitriansky obranca v múre zastavil jeho pokus rukou. Ruka išla proti lopte a stalo sa tak už v pokutovom území, no napriek tomu sa pokutový kop nepískal. Ani náznaky šancí v posledných sekundách už vyrovnanie nepriniesli a naši juniori tak odchádzali s trpkým pocitom krivdy a prehry.

Po prehre v Nitre sú belasí v tabuľke naďalej deviati, keď zatiaľ nazbierali šesť bodov. Svoje bodové konto budú môcť navýšiť v najbližšom kole, v ktorom privítajú rezervu Žiliny. Hrať sa bude v nedeľu 18. septembra od 10.30 h na štadióne Akadémie ŠK Slovan v Prievoze.

FC Nitra – ŠK Slovan Bratislava juniori 3:2 (2:0)

Góly: 14. Fábry, 27. Shejbal, 53. Balaj – 62. Tichý, 84. Laczkó

Žlté karty: 59. Charizopulos, 87. Shejbal, 88. Valenta – 55. Bučák, 64. Majerčák, 90. Kurčík

Rozhodovali: Nemček – Hrmo, Jánošík

Návšteva: 612 divákov

Nitra: D. Kolmokov – M. Kolmokov, Balaj, Chovanec, Šimončič (62. Oravec), Ivančík (62. Valenta), Fábry, Shejbal, Kuník, Križko, Charizopulos (80. Kotrík)

Slovan juniori: Greif – Antálek (31. Tichý), Kurčík, Laczkó, Morócz – Lády, Majerčák, Bučák (80. Sabo), Šefčík – Kele (59. Hrnčár) - Ďuriš

Na turnaji sa predstaví šesť mužstiev so zahraničnou účasťou.

Majstrovské tričká si môžete zakúpiť na sobotňajšom zápase s Ružomberkom.