Úvod Správy Rýchly kariérny skok

Rýchly kariérny skok

Marek Rigo ešte pred dvoma rokmi hrával v štvrtej najvyššej súťaži. Od predchádzajúceho týždňa sa pripravuje s A-mužstvom Slovana.

Osemnásťročný záložník Marek Rigo prežíva zatiaľ najúspešnejšie futbalové obdobie vo svojej kariére. Po začiatkoch v Podunajských Biskupiciach a Ružinove pôsobil od začiatku roka 2015 v našom staršom doraste. Postupne sa prebojoval do juniorky a momentálne patrí do širšieho kádra A-mužstva.

Preradenie do prvého tímu bolo pre Mareka Riga veľkým prekvapením. „Prekvapilo ma to, s niečím takým som momentálne nepočítal. Zároveň som bol veľmi rád, že sa pridám k A-mužstvu. Preto predsa v juniorke trénujeme, aby sme sa posunuli vyššie. Teraz je len na mne, ako budem na tréningoch pracovať a či sa dokážem presadiť do zostavy,“ povedal 18-ročný Bratislavčan, ktorý najčastejšie nastupuje v strede poľa. „Zväčša hrávam defenzívneho záložníka. O niečo lepšie sa však cítim na poste ofenzívneho stredopoliara, mám tam viac voľnosti a nemusím toľko brániť. Každopádne, v strede sa mi hrá najlepšie,“ priblížil Rigo.

Jeden z najnovších prírastkov našej mužskej kabíny futbalovo vyrastal v Podunajských Biskupiciach, ešte vo vtedajšom futbalovom oddiele Spoje. V mladom veku zažil prvú skúsenosť so Slovanom Bratislava, po ktorej si však ešte neobliekol  belasý dres. „Skúšal som ísť do Slovana vo svojich desiatich – jedenástich rokoch, avšak vo výbere som neuspel. Neodradilo ma to, vrátil som sa späť do Biskupíc a odtiaľ som sa presunul do Ružinova, kde som hral za U15 a U16. Zrejme videli, že som dobrý, tak ma už v sedemnástich preradili k mužom,“ pousmial sa Rigo. V Ružinove, ktorý v tom čase hral tretiu a neskôr štvrtú ligu, sa v mužskom tíme rýchlo aklimatizoval. Kvalitné výkony neunikli pozornosti trénera Jozefa Vengloša ml., ktorý v tom čase viedol Ružinov. „Pán Vengloš mi povedal, že mám na viac. Práve jemu veľmi vďačím za to, že som sa dostal do Slovana. V predchádzajúcej sezóne som už hral za našu devätnástku a záverečné zápasy ročníka som odohral za juniorku.“

V priebehu necelých dvoch rokov tak Marek Rigo poskočil prakticky o tri súťaže vyššie. „Samozrejme, je to určitý skok, prejsť z Ružinova do A-tímu Slovana. Veľmi sa z toho teším. Na druhej strane to ešte toľko neznamená, vo futbale sa totiž môže stať čokoľvek. Dôležité je, aby hlavne zdravie slúžilo,“ vyhlásil náš mladý záložník. Popri postupe do vyššej súťaže musel Rigo absolvovať aj prechod z kategórie staršieho dorastu k mužom. „Bolo výborné, že už na konci uplynulej sezóny si z devätnástky vzali do juniorky viacero hráčov vrátane mňa. Druhá liga je oproti dorastu podstatne rýchlejšia, postupne som si však na vyššie tempo zvykol. Zatiaľ najťažší zápas, aký som v kariére odohral, bol v máji tohto roka v Košiciach. Hralo sa tam vo vysokom nasadení a Košiciam sme odolávali viac než hodinu, až sme po dvoch penaltách podľahli 1:3.“

Druhý najmladší hráč v širšom kádri prvého tímu napohľad bezproblémovo zapadol medzi skúsenejších spoluhráčov. Predvádza to aj na tréningoch, ktoré si viditeľne užíva. „Tréningy sú profesionálnejšie, už je to predsa len o niečom inom. Inšpiráciou sú aj hráči, ktorí hrajú na mojom poste – Joeri de Kamps je výborný defenzívny stredopoliar a Seydouba Soumah zase kvalitný ofenzívny záložník. Určite sa od nich môžem mnoho naučiť,“ uzavrel odchovanec bratislavského futbalu.

Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan zvíťazil v tréningovom zápase nad Sereďou 2:0.
Aktuálne informácie z A-tímu Slovana Bratislava.

Neprehliadnite

ŠK Slovan zvíťazil v tréningovom zápase nad Sereďou 2:0.
Súperom belasých v semifinále Slovnaft Cup-u bude FC ViOn Zlaté Moravce.
Vladimír Weiss ml. si dnes zatrénoval s belasými na Tehelnom poli.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.