Úvod Správy Bezproblémový vstup do domácej sezóny

Bezproblémový vstup do domácej sezóny

Ženy, juniorky i žiačky Slovana dosiahli v prvých ligových zápasoch hladké víťazstvá.

Futbalistky Slovana po účasti na kvalifikačnom turnaji Ligy majstrov vstúpili počas uplynulého víkendu už aj do najvyššej domácej súťaže. V Nitre bez problémov zvládli úlohu favoritiek a vôbec nešetrili svoju bývalú spoluhráčku v domácej bráne Veroniku Frantovú, ktorá je pod Zoborom na hosťovaní. Zverenkyne Martina Masaryka položili základ svojho víťazstva v prvom polčase, v ktorom si vypracovali trojgólový náskok. Úvod druhého dejstva ich však zastihol v útlme a razom bolo 2:3. Našastie, dva inaskované góly slovanistky vyburcovali k skvelému ofenzívnemu predstaveniu, keď v priebehu pätnástich minút skórovali až päťkrát a napokon z toho bol jasný triumf 8:2.

Vydarenú ligovú overtúru majú za sebou aj zvyšné dve ženské družstvá Slovana. Juniorky zvíťazili v Nitre 5:0. Vedenia sa síce ujali už v 3. min, ale na ďalšie góly si museli počkať do druhého polčasu.

Staršie žiačky Slovana sa v úvodnom ligovom kole predstavili na trávniku rovesníčok Svätého Jura a podľa očakávania vyhrali jednoznačne 7:0.

Naše ženy a juniorky čaká v lige séria až štyroch domácich stretnutí. V sobotu 10. septembra o 13.00 resp. 15.00 privítajú na ihrisku na Bajkalskej ulici Žilinčanky, o týždeň neskôr sa stretnú s najväčšími konkurentkami z Bardejova, 1. októbra sa v Bratislave predstavia Nové Zámky a 8. októbra nováčik medzi elitou Michalovce.

I. liga žien – 2. kolo

FC Nitra – ŠK Slovan 2:8 (0:3) – Šurnovská, Švecová po 2, Kovaľová, Juríková, Hollá, Tóthová

Zostava Slovana: Matúšková – Pračková (69. Lacková), Juríková, Pribilová, Hviščová (69. Rublíková) – Hollá, Kulová, Kovaľová, Čahojová – Švecová (72. Vojkovičová), Šurnovská (62. Tóthová)

I. liga junioriek – 2. kolo

FC Nitra – ŠK Slovan 0:5 (0:1) – Nižňanská 2, Jančová, Lukačiková, Adamecká

Zostava Slovana: Rezeková – Miniariková, Čermáková, Kratochvílová (43. D. Gašparovičová), Májovská (60. Bednárová) – Lukačiková, Chlepková (43. Adamecká), Ščasnárová, Nižňanská – Jančová, Czvedlerová (45. P. Gašparovičová)

I. liga žiačok – skupina BFZ – 1. kolo

ŠK Svätý Jur – ŠK Slovan 0:7 (0:5) – Antalová, Kollárová, Múčková po 2, Bošanská

Zostava Slovana: Veselská – Mináriková, Murániová, Geletová, Režná, Bošanská, Kollárová, Antalová, Múčková, Hatinová