Úvod Správy Jedenásť gólov v trnavskej sieti

Jedenásť gólov v trnavskej sieti

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.

Mládežnícke tímy Slovana Bratislava majú za sebou úspešný týždeň. Až na jednu výnimku si v ňom pripísali víťazstvá.

Naši starší dorastenci rozhodli o triumfe 2:0 nad Ružomberkom v záverečných dvadsiatich minútach. Až do konca boli dramatické aj súboje mladších dorastencov v Nitre. Belasá U17 v druhom polčase pustila domácich do dvojgólového vedenia, a hoci v závere strelila kontaktný gól, aspoň vyrovnať už nedokázala. Naopak, výber slovanistov do 16 rokov pokračuje v stopercentnom vstupe do súťaže. V Nitre síce prišiel o náskok 2:0 z prvého polčasu, no deväť minút pred koncom sa zo štandardnej situácie presadil David Strelec a svojím druhým gólom v stretnutí rozhodol o víťazstve hostí.

S nepoddajným súperom si musel poradiť aj tím Slovana do 14 rokov v derby s Trnavou. Spartaku sa podarilo vrátiť do zápasu za stavu 1:0 i 3:1, ale v posledných minútach už skórovali len naši hráči a po záverečnom hvizde sa mohli tešiť z víťazstva 5:3. Ofenzívny koncert predviedli aj ich o rok starší kolegovia, ktorí k nemu navyše pridali nepriepustnú obranu a výsledkom bol trnavský debakel 6:0.

Vysoko vyhrali aj mladší žiaci Slovana nad Petržalkou. Belasí futbalisti do 13 rokov dokonca nastrieľali súperom v dvoch paralelne hraných stretnutiach málo vídaných 51 gólov.

Výsledkovo úspešný vstup do sezóny sa vydaril prípravkárom Slovana, ktorí po troch rokoch opäť hrajú pravidelnú ligovú súťaž v rámci bratislavského regiónu. Všetky tri naše družstvá zdolali Dúbravku.

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa:

Slovan U19 – I. liga staršieho dorastu

3. kolo

ŠK Slovan – MFK Ružomberok 2:0 (0:0) – Belošic, Kozlovský

Zostava Slovana: Valach – Kočik, Kitka, Filipiak, Jakub Baláž – Belošic, Livora (89. Németh) – Kozlovský, Polaščík (61. D. Pecho), Martin Vician – K. Bartoš (65. Herman)

Slovan U17 – I. liga mladšieho dorastu

3. kolo

FC Nitra – ŠK Slovan 2:1 (0:0) – Sádovský

Zostava Slovana: Trnovský – Kaňovič (41. Potoma), Jelínek, Habodasz, Borovský – Haramia, T. Kiss – T. Nagy, Pochylý (60. Horváth), Čerňanský (60. Kmotrík) – Hudák (69. Sádovský)

Slovan U16 – I. liga mladšieho dorastu

3. kolo

FC Nitra – ŠK Slovan 2:3 (0:2) – Strelec 2, Giesser

Zostava Slovana: Hynek – Užík, Valentín, F. Nagy, Farkaš (59. Lavrinčík) – L. Nagy, Tóth – Strelec, Sopóci (80. Černák), Giesser (67. Reindl) – Floriš (46. Polakovič)

Slovan U15 – I. liga starších žiakov - Západ

3. kolo

ŠK Slovan – Spartak Trnava 6:0 (4:0) – Čerepkai 3, Božik 2, Tučný

Zostava Slovana: Korčuška – Zbudila, Polčič, Palacka, Jankovič – Bezák (63. P. Bartoš), G. Hornyák (60. Galovič) – Božik (58. Jamrich), Tučný, Čerepkai – Matúš Vician (40. Šouc)

Slovan U14 – I. liga starších žiakov - Západ

3. kolo

ŠK Slovan – Spartak Trnava 5:3 (2:1) – Mydla, Lauro, Veselík, Hečko, Juritka

Zostava Slovana: Hapl – Mydla, Murcko, Lauro, Demko (36. Vašš) – Podzámsky (66. Demjanovič), Hečko – Murgaš (50. Juritka), Veselík, Lovás – Zámečník

Slovan U13 – I. liga mladších žiakov - Západ

3. kolo

FC Petržalka – ŠK Slovan 0:51 (0:23)  – Riznič 9, M. Sauer 8, Mišovič 7, M. Kováč 6, Jamrich, Šütö, Záhon po 3, Benko, Mikoláš po 2, Goča, Halcin, Kachnič, Kollár, Marics, D. Murár, Penčev, Súkenník

Zostava Slovana: Marics, Mikoláš – Belovič, D. Murár, Popik, Goča, Poór, M. Kováč, Jamrich, Kachnič, M. Sauer, Mišovič, Záhon, Polák, Kollár, Benko, Súkenník, Riznič, Šütö, Halcin, Penčev

Slovan U12 – I. liga mladších žiakov - Západ

3. kolo

FC Petržalka – ŠK Slovan 2:16 (2:6) – Masaryk a Mandúch 3, Rehuš 2, L. Sauer, Jajcaj, Nemeškürti, Balko, Holub, Lendel, R. Féder, Marcelli

Zostava Slovana: Horvát, Božík – Masaryk, Marušin, Gemainer, Nemeškürti, L. Sauer, Kovács, Mandúch, R. Slovák, Holub, Sikorjak, Marcelli, Rehuš, Balko, Svoboda, Jajcaj, Lendel, Marko, R. Féder, Šalkovič

Slovan U11 – liga prípraviek PMA1

1. kolo

ŠK Slovan – FKP Dúbravka 24:0 (15:0) – Tománek 6, Kovačič 4, Kšiňan, Šťastný, Vörös 3, Dzurilla 2, Vlček, Bodnár, vlastný

Zostava Slovana: Klas – Kšiňan, Šťastný, Vlček, Vörös, Bodnár, Tománek, Kovačič, Dzurilla

Slovan U10 – liga prípraviek PMB1

1. kolo

ŠK Slovan – FKP Dúbravka 9:0 (4:0) - Canolli 3, Takács 2, Bučurič, Fréz, Dopjera, M. Pecho

Zostava Slovana: Dávid Balog – Dominik Balog, Bučurič, Dopjera, Láska, M. Pecho, Fréz, Canolli, Takács

Slovan U9 – liga prípraviek PMC

1. kolo

ŠK Slovan – FKP Dúbravka 9:0 (5:0) – Somoláni 4, Tholt, Mateáš, M. Féder, Mlynka, vlastný

Zostava Slovana: Ján Baláž – Rožňai, Tholt, Treplan, Mateáš, M. Féder, Somoláni, Mlynka, Human