Úvod Správy Nezvládnutý záver stál juniorku všetky body

Nezvládnutý záver stál juniorku všetky body

Juniori Slovana Bratislava podľahli Pohroniu 1:2.

Juniori Slovana Bratislava podľahli v 7. kole II. ligy západ Pohroniu 1:2. Belasí sa v 26. minúte ujali vedenia po góle Olivera Morócza. Hostia v 77. minúte vyrovnali a krátko pred koncom zápasu strhli víťazstvo na svoju stranu.

Hostia, ktorí v predchádzajúcich šiestich kolách ani raz nebodovali, začali aktívnejšie a mali viac z hry. Slovanistov viackrát podržal brankár Dominik Greif, keď už v prvom polčase zneškodnil niekoľko vyložených príležitostí. V 26. min sa dokonca naši mladíci ujali vedenia. Belasí predviedli peknú akciu, lopty sa po centri Ládyho zmocnil Oliver Morócz, ktorý volejom spoza šestnástky krásne trafil k žrdi a otvoril skóre. Pohronie sa do prestávky snažilo odpovedať, no defenzíva našich mladíkov na čele s Greifom úspešne odolávala.

Druhé dejstvo ponúklo podobný obraz hry s prevahou Pohronia. Hostia sa snažili dotiahnuť nepriaznivý stav, no Dominik Greif naďalej dokazoval svoje kvality a viackrát podržal svojich spoluhráčov. Až v 77. min predviedlo Pohronie rýchlu akciu po krídle, k lopte sa dostal Frimmel, ktorý vo vyloženej pozícii nezaváhal a vyrovnal na 1:1. Stretnutie pomaly spelo k nerozhodnému výsledku, hostia však predsa len ešte raz udreli a strhli tri body na svoju stranu. V 88. min po ďalšej krídelnej akcii zakončil striedajúci Fajčík a ani vynikajúci Greif nezabránil lopte v ceste do siete – 1:2. Napriek záverečnej snahe našich mladíkov sa už skóre nezmenilo a Pohronie tak zopakovalo minuloročný triumf, keď v auguste 2015 zvíťazilo v Bratislave zhodne 2:1.

Juniorka klesla v tabuľke so ziskom šiestich bodov na deviatu priečku a na rozdielové šieste miesto stráca už päť bodov. Najbližšie pocestujú belasí do Nitry, kde nastúpia v nedeľu 11. septembra od 17.00 h.

ŠK Slovan Bratislava juniori – FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 1:2 (1:0)

Góly: 26. Morócz – 77. Frimmel, 88. Fajčík

Žlté karty: 38. Pinte, 50. Lády – 52. Blahút

Rozhodovali: Jurenka – Čajka, Halíček

Návšteva: 145 divákov

Slovan juniori: Greif – Lády (61. Hrnčár), Laczkó, Kopičár, Morócz – Pinte, Sabo (71. Kele), Rigo, Šefčík (83. Bučák) – Mašulovič – Ďuriš

Pohronie: Urminský – Nosko, Pittner, Sekereš, Pelegríni (32. Blahút), Frimmel, Nurkovič, Garaj (71. Fajčík), Hudák (86. Hrnčiar), Paraj, Sojka

Belasých reprezentuje stredný obranca Robert Tománek.
Aktuálna informácia o končiacich zmluvách hráčov.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.