Úvod Správy Víťazná bodka za účinkovaním v Lige majstrov

Víťazná bodka za účinkovaním v Lige majstrov

Futbalistky Slovana Bratislava zvíťazili v záverečnom zápase kvalifikácie Ligy majstrov nad albánskym tímom Vllaznia Škodra 2:1.

Naše futbalistky zvíťazili v poslednom zápase kvalifikačného turnaja o postup do vyraďovacej fázy Ligy majstrov nad Vllaznia Škodra 2:1. Belasé sa vďaka zisku troch bodov umiestnili na konečnej tretej priečke turnaja v Slovinsku. Do vyraďovacej fázy postúpil Zürich, ktorý vyhral skupinu bez straty bodu.

Po prehrách s favorizovaným Zürichom i domácim tímom ŽNK Pomurje slovanistky stratili teoretickú šancu na postup, no proti albánskemu družstvu Vllaznia Škodra bojovali v poslednom zápase aspoň o konečné tretie miesto. Úvod vyšiel našim hráčkam skvele, už v 17. minúte sa strelecky presadila Martina Švecová a poslala Slovan do vedenia. Ešte lepšie to vyzeralo v 37. minúte, keď Martina Šurnovská prekonala albánsku brankárku a zvýšila na 2:0. Pre 17-ročnú stredopoliarku Martinu Šurnovskú, ktorá do kádra pribudla tesne pred sezónou, to bol už druhý presný zásah na kvalifikačnom turnaji. Albánkam sa v druhom polčase podarilo duel zdramatizovať, Dociová totiž v 62. minúte upravila na 2:1. Ďalšie príležitosti však už naša brankárka Veronika Matúšková zneškodnila a belasé sa mohli radovať z cenného víťazstva.

Slovanistky získali v troch stretnutiach kvalifikačného turnaja tri body a v každom zápase predviedli aj proti favorizovaným súperkám oduševnené a bojovné výkony. Zároveň v Lige majstrov dôstojne reprezentovali slovenský ženský futbal a získali cenné skúsenosti pred nadchádzajúcou sezónou, v ktorej budú obhajovať majstrovský titul.

KFF Vllaznia Škodra – ŠK Slovan Bratislava 1:2 (0:2)

Góly: 62. Dociová – 17. Švecová, 37. Šurnovská

Zostava Slovana: Matúšková – Pračková, Pribilová, Juríková, Hviščová – Kulová, Lukačiková – Čahojová, Kovaľová (67. Nižňanská), Šurnovská (81. Jančová) – Švecová (32. Lacková)

Belasých reprezentuje stredný obranca Robert Tománek.
Aktuálna informácia o končiacich zmluvách hráčov.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.