Úvod Správy S dažďom prišli aj góly

S dažďom prišli aj góly

Naše ženy vyradili svojho najväčšieho konkurenta už v semifinále Slovenského pohára, a to celkom jednoznačne.

Ženy ŠK Slovan Bratislava zvládli semifinálový dvojzápas Slovenského pohára na výbornú. Po víťazstve 1:0 na ihrisku Slovana Duslo Šaľa zdolali svojho najväčšieho súpera na domácej scéne aj v odvete napokon jednoznačným rozdielom 3:0. Po bezgólovom prvom dejstve sa belasé dámy ujali po prestávke vedenia. Krátko nato sa spustil hustý lejak sprevádzaný silným vetrom, no naše dievčatá to nezastavilo, práve naopak. Súperkám rýchlo pridali ešte dva góly a o postupujúcom nebolo najmenších pochýb.

Slovanistky sa na jar stretli so Šaľou už po tretí raz a zdá sa, že postupne „pridávajú plyn“. V prvom vzájomnom súboji vyhrali 1:0, v druhom – ligovom 2:0 a naposledy 3:0. Ak by v takejto postupnosti pokračovali aj v prípade finálového dvojzápasu play-off I. ligy, nikto z ich fanúšikov by určite neprotestoval.

„Pohárová odveta bola náročná predovšetkým z psychického hľadiska. Napriek tesnému náskoku sme si nemohli byť istí postupom. Prvý polčas bol z oboch strán veľmi bojovný, takže sme sa ťažko dostávali ku kombinačnej hre. Po zmene strán súperky „odišli“ fyzicky, čo sme využili. Darili sa nám kombinácie a boli sme efektívni aj v zakončení. Tešíme sa na finále a verím, že zvládneme aj tento posledný krok k zisku Slovenského pohára,“ povedal tréner ženského tímu Slovana Martin Pacholek. Jeho zverenkyne sa v záverečnom dueli o trofej stretnú 18. júna v zatiaľ neurčenom dejisku s Topoľčanmi, ktoré vyradili Žilinu (2:2 vonku a 2:0 doma).

Ženy Slovana môžete najbližšie vidieť už v sobotu 30. apríla o 15.00 h na ihrisku na „starej Bajkalskej“ v ligovom stretnutí s Lady Teamom. O 13.15 h je na tom istom mieste na programe predzápas, v ktorom proti sebe nastúpia žiačky oboch klubov.