Úvod Správy V dramatickom derby víťazstvo nad DAC

V dramatickom derby víťazstvo nad DAC

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil nad Dunajskou Stredou 3:2.

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v 4. kole Fortuna ligy nad DAC Dunajská Streda 3:2. V rušnom zápase padli štyri góly už v prvom polčase, po ktorom bol stav nerozhodný. O dôležitom víťazstve rozhodol v 78. minúte Mitchell Schet, ktorý sa presadil po štandardnej situácii. Slovanisti poskočili na prvé miesto neúplnej ligovej tabuľky.

V ideálnom futbalovom počasí pohrozili ako prví hostia, no Michalík hlavičkoval nad bránu. Pri následnej akcii predviedli slovanisti rýchly prechod do útoku, Lásik centroval z pravej strany na zadnú žrď a Kubík namieril do bočnej siete. V 10. min sa belasí ujali vedenia. Kubík prekvapil obranu rýchlym vhadzovaním, Burnet našiel na pravej strane šestnástky Scheta, ktorý šikovnou krížnou strelou prekonal Tofiloskeho. Dunajská Streda sa snažila odpovedať nepresným pokusom Polievku a zrazenou hlavičkou Michalíka. Tesne po uplynutí úvodnej dvadsaťminútovky prišla silná fáza Slovana. Najprv Kubík unikol popri postrannej čiare a adresoval strieľaný center Priskinovi, pred ktorým v poslednej chvíli zasiahol Tofiloski. Zakrátko prepadol podobný center Soumaha na pravú stranu Schetovi, ten ešte vracal loptu do šestnástky, no spoluhráčov nenašiel. V 24. min hráči DAC kombinovali v strede poľa, Polievka našiel kolmicou Štepanovského, ktorý pred vybiehajúcim Muchom namieril do pravého horného rohu a vyrovnal. Radosť DAC trvala len tri minúty. Po skvelej prihrávke Priskina si totiž Soumah prebral loptu v strede šestnástky, položil si na zem obrancu a prudkou strelou k pravej žrdi vrátil Slovanu vedenie. O dve minúty neskôr strieľal Lásik z 25 metrov a len tesne minul ľavú žrď. V 34. min mali belasí výhodu priameho kopu zo zaujímavej pozície, Priskin však vystrelil tesne nad bránu. Naši futbalisti znovu pohrozili v závere polčasu. Najprv sa v 41. min presadil po štandardnej situácii Sekulič, ktorý zakončil z uhla a obranca zrazil loptu do bočnej siete. Nasledoval ešte jeden rohový kop, po ktorom centroval de Kamps a Priskin hlavičkoval z výbornej pozície nad bránu. Z poslednej akcie pred prestávkou prišiel nepríjemný úder v podaní DAC. Po vhadzovaní prepadla lopta až pred našu bránu, kde bol neobsadený Šabala, ktorý nezaváhal a presnou hlavičkou vyrovnal na 2:2.

V druhom dejstve začali aktívnejšie belasí, dlho si však nevedeli vytvoriť väčšiu príležitosť. Až v 56. min prenikol dopredu Burnet a kolmou prihrávkou hľadal na pravej strane šestnástky voľného Priskina, pred ktorým odvrátil vracajúci sa Michalík. V 59. min dostal Priskin po skrumáži v šestnástke loptu do siete, čiarový rozhodca však signalizoval ofsajd a gól neplatil. O niekoľko minút neskôr skúšal šťastie aj Soumah, ktorý vyslal tiahly center na zadnú žrď, kde Saláta pred odkrytou bránou nedosiahol na loptu. V 67. min sa pripomenuli aj hostia, keď Pačinda prešiel po ľavej strane a jeho strelu zrazil Lásik na roh. DAC sa postupne stiahol do defenzívy a slovanisti síce držali loptu na kopačkách, no len ťažko prenikali cez obranný val. Zo strednej vzdialenosti to v 74. min skúsil Soumah, s jeho pokusom si Tofiloski na dvakrát poradil. Po následnej akcii DAC mal gól na dosah Pačinda, ktorý hlavičkoval z bezprostrednej blízkosti a Mucha na čiare famózne zachránil. Ďalší dôležitý moment sa odohral v 76. min, keď videl hosťujúci Štepanovský druhú žltú kartu a išiel predčasne pod sprchy. Po následnej štandardnej situácii a centri Kubíka prepadla lopta pred päťku, kde Priskin ešte netrafil dobre, no Schet už z bezprostrednej blízkosti doslova dotlačil loptu do siete a upravil na 3:2. Hostia sa aj v oslabení snažili vyrovnať, blízko bol v 85. min striedajúci Černák, s jeho pokusom k ľavej žrdi si však Mucha poradil. V nadstavenom čase postupovali Soumah a Priskin proti jedinému obrancovi, no Priskinovi koncovka nevyšla a trafil do brániaceho hráča. Nič to však už nezmenilo na radosti belasých z cenného víťazstva a posunu na prvé miesto neúplnej tabuľky.

ŠK Slovan Bratislava – FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:2 (2:2)

Góly: 10., 78. Schet, 27. Soumah – 24. Štepanovský, 45. Šabala

Žlté karty: 61. Sekulič, 70. Kubík - 48. Németh, 61. Štepanovský, 84. Černák

Červená karta: 76. Štepanovský (po druhej ŽK)

Rozhodovali: Sedlák – Balko, Bobko

Návšteva: 1469 divákov

Slovan: Mucha – Ligeon, Saláta, Sekulič, Burnet – Lásik (78. Savičevič), de Kamps – Schet, Soumah, Kubík (90. Oršula) - Priskin

Dunajská Streda: Tofiloski – Živkovič, Michalík, Kwin, Németh – Štepanovský, Ljubičič (32. Nagy), Ľupták, Pačinda – Šabala (82. Černák) – Polievka (82. Vida)