Úvod Správy Popri víťazstve potešila aj pochvala od otca

Popri víťazstve potešila aj pochvala od otca

Juniori Slovana zvíťazili nad Martinom aj pred očami reprezentačného trénera Jána Kozáka st.

Našim juniorom vyšiel vstup do novej sezóny doslova na jednotku. Už po dvadsiatich dvoch minútach vyhrávali nad Martinom 2:0 a náskok si udržali až do konca. Ofenzívne ladený zápas si z tribúny pozrel aj reprezentačný tréner Ján Kozák st. Jeho syn na lavičke Slovana doviedol svoj tím k víťazstvu a obstál tak pod otcovým osobným drobnohľadom. „Otec je teraz u mňa, takže sa po stretnutí porozprávame, dáme si obed. Určite mi povie svoje myšlienky a postrehy, ktoré mi veľmi pomôžu. Vyhrali sme, takže asi bude pochvala (smiech), povedal Ján Kozák ml. bezprostredne po stretnutí.

Obe mužstvá predvádzali od začiatku otvorenú partiu a diváci tak videli množstvo zaujímavých okamihov. Slovanisti mali výborný vstup do duelu a už po šiestich minútach strelil Adrián Kopičár priam exkluzívny gól, keď z 25 metrov vymietol pravý horný roh brány. Druhý presný zásah onedlho pridal Samuel Antálek, no potom už kraľovali brankári a skóre sa napriek viacerým príležitostiam nezmenilo. „Hralo sa síce v obrovskom teple, ale napriek tomu mal zápas dobré tempo a z oboch strán to bol ofenzívny futbal. My sme mali množstvo príležitostí a dve sme dokázali premeniť, Martin mal tiež veľa šancí, no neskóroval ani raz. Chlapci ma potešili v ofenzívnej zložke hry, predviedli veľmi pekné akcie, škoda, že nám občas nevyšla finálna prihrávka. Vzadu musíme hrať pozornejšie, Martinu sme pred našou bránou dovolili príliš veľa,“ zhodnotil tréner nášho juniorského výberu.

Káder juniorky sa počas letnej prestávky významne obmenil a väčší priestor dostali hráči z ročníka 1997, čiže minuloroční starší dorastenci. Svojej šance sa zhostili dobre a pre mužstvo boli rozhodne prínosom. „Títo chlapci zápas tiež odmakali, tam nemám vôbec žiaden mínus, snažili sa. Je jasné, že druhá liga je niečo iné, ako dorastenecká súťaž. Chlapci pochopili, že bez tej jazdy a toho, aby dali do hry celé srdce, to nepôjde. Videli sme, že z kondičnej či taktickej stránky je tam ešte veľa negatív, ale budeme pracovať na ich odstránení,“ vyhlásil účastník majstrovstiev sveta v roku 2010.

Dôležitosť každého jedného bodu vzrastá v tejto sezóne II. ligy priam dvojnásobne. Súťaž sa zužuje a mužstvá, ktoré skončia po základnej časti od siedmeho miesta nižšie, čaká s vysokou pravdepodobnosťou zostup do tretej ligy. Boj o miesta v najlepšej šestici bude určite intenzívny a slovanisti sa pokúsia zopakovať minuloročnú účasť v nadstavbe o postup do Fortuna ligy. „Nadchádzajúca sezóna bude veľmi zaujímavá, každý chce byť v tej prvej šestke. Očakávame, že hlavne zápasy vonku budú náročné a emotívne, rozhodnúť môže každý bod. Základ v druhej lige je totiž vyhrávať doma, čo bude dôležité i pre nás. Chceme hráčom uľahčiť prechod k mužom, aby vedeli meniť tempo hry, pracujeme aj na taktickej stránke. Sú tu mladí chlapci a uvedomujeme si, že ich to ťahá viac do ofenzívy. Preto sa budeme týmto štýlom hry prezentovať aj naďalej, naším cieľom je hrať útočne, vytvárať si šance a tlačiť na súpera. Samozrejme, nedá sa tak hrať celých deväťdesiat minút. Musíme prechádzať do defenzívy a byť kompaktní vzadu, aby sme mohli využívať aj brejky. Prvoradé je zvládnuť zmenu tempa hry, ak to chlapci pochopia a budú si na ihrisku pomáhať, tak budem spokojný,“ uzavrel Ján Kozák ml.

Belasých reprezentuje stredný obranca Robert Tománek.
Aktuálna informácia o končiacich zmluvách hráčov.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.