Úvod Správy V novej sezóne už bez Róberta Vitteka

V novej sezóne už bez Róberta Vitteka

Róbert Vittek po vypršaní kontraktu nebude pokračovať v kariére v ŠK Slovan Bratislava.

Náš odchovanec a historicky najlepší strelec slovenskej reprezentácie Róbert Vittek vo 34 rokov opúšťa káder A-mužstva. Vittek po uplynutí zmluvy neprijal ponuku klubu na prácu v jeho štruktúrach a preferuje pokračovanie v aktívnej futbalovej kariére. Róbertovi ďakujeme za všetko, čo pre Slovan odviedol, a prajeme veľa šťastia vo futbalovom i osobnom živote.

Róbert Vittek patrí k najväčším osobnostiam novodobej histórie nášho klubu. V Slovane Bratislava futbalovo vyrastal a po skvelom vstupe do mužského futbalu sa neskôr presadil aj v zahraničí. Po návrate do materského klubu sa v roku 2014 radoval z majstrovského titulu a odovzdával skúsenosti mladším spoluhráčom. Rovnako ho však v posledných rokoch často trápili zranenia, ktoré komplikovali jeho futbalovú kariéru. Momentálne sa po vypršaní zmluvy naše cesty rozchádzajú.

„Robovi Vittekovi sa koncom júna skončila zmluva v Slovane Bratislava. Osobne som s ním viedol niekoľko spoločných rokovaní, na ktorých sme sa bavili o rôznych možnostiach ďalšej spolupráce. Robo je odchovancom nášho klubu a za tie roky urobil pre Slovan veľmi veľa. Preto som mu ponúkol možnosť naďalej pokračovať v Slovane v štruktúrach klubu ako manažér pri prvom mužstve. Robo túto ponuku odmietol s tým, že chce pokračovať vo svojej futbalovej kariére. Jeho rozhodnutie samozrejme akceptujeme, Robo sa naďalej môže individuálne pripravovať v našom klube. Robo má u mňa dvere otvorené a je iba na ňom, ako sa smerom do budúcna rozhodne. Pevne verím, že naše cesty sa ešte stretnú. Za všetko mu ďakujeme a želáme veľa šťastia v novom pôsobisku,“ povedal viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

Róbert Vittek je ako rodený Bratislavčan od počiatkov svojej kariéry spätý so Slovanom Bratislava. Postupne sa tento hrotový útočník prepracoval cez dorast až do A-mužstva a na prelome storočí sa stal pevnou súčasťou jeho základnej zostavy. Svoj prvý gól v seniorskom tíme strelil na jar 2000 pri víťazstve 3:0 v derby so Spartakom Trnava. Vittek ako 18-ročný mladík naplno vhupol do prvoligovej súťaže, keď v sezóne 2000/01 strelil 10 gólov, o rok neskôr 14 gólov a v ročníku 2002/03 pri neúspešnej naháňačke v boji o titul bol tretím najlepším strelcom ligy s devätnástimi gólmi.

Výkony Róberta Vitteka neunikli ani širokej futbalovej verejnosti a už v mladom veku si vyslúžil viaceré ocenenia. Dvakrát to bola cena Petra Dubovského za najväčší objav a talent (2001, 2002) či dvojnásobná nominácia do Jedenástky roka. Gólový potenciál odchovanca Slovana Bratislava neunikol ani zahraničiu, a tak sa Vittek v roku 2003 sťahoval do nemeckého Norimbergu.

Slovenské duo Vittek – Mintál vytvorilo v Norimbergu nezabudnuteľnú dvojicu, ktorá najprv vytiahla tím do prvej Bundesligy a potom gólmi ničila kontá súperových brankárov. Róbert Vittek zažiaril najmä v ročníku 2005/06, kedy bol so 16 gólmi piatym najlepším strelcom Bundesligy. Vynikajúce výkony mu v roku 2006 vyniesli aj ocenenie Futbalista roka. Vittekova kariéra od roku 2008 pokračovala vo francúzskom Lille, odkiaľ v roku 2010 odišiel do Turecka, kde prešiel klubmi Ankaragücü, Trabzonspor a Istanbul BBSK.

Medzitým sa jeden z najlepších útočníkov v histórii Slovenska presadzoval aj v reprezentácii. Róbert Vittek strelil za Slovensko 23 gólov a stále je tak historicky najlepším reprezentačným strelcom. Nezabudnuteľný ostane jeho výkon z MS 2010, na ktorom skóroval štyrikrát a v celkovom poradí kanonierov sa ocitol na delenej druhej priečke v hviezdnej spoločnosti Nemca Kloseho či Argentínčana Higuaína.

Róbert Vittek sa v roku 2013 vrátil do materského klubu a dvanástimi gólmi okamžite pomohol k zisku majstrovského titulu. Ako často počas kariéry, tak aj v Slovane Vitteka bohužiaľ brzdili zranenia, kvôli ktorým vynechal celú jarnú časť ročníka 2014/15. V predchádzajúcom ročníku bol už Vittek s osemnástimi gólmi najlepším strelcom mužstva. V živej pamäti sú aj jeho dva hetriky z Európskej ligy v Dubline a doma proti Krasnodaru.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Zmeny v kádri v závere zimného prestupového obdobia.
Dôležitá informácia pre fanúšikov aj smerom do ďalších domácich zápasov.
Informácie o možnosti zakúpenia vstupeniek na zápas so Sereďou, ktorý sa odohrá na štadióne v Nitre.

Neprehliadnite

Dôležitá informácia - po derby s Trnavou bude spustená druhá vlna predaja permanentiek prostredníctvom ticketmedia.sk
SLOVAN TV pripravil pre svojich fanúšikov druhú časť minirelácie pod názvom “NÁZOR EXPERTA“. Každý týždeň budeme pre vás pripravovať a pýtať sa klubových legiend a bývalých hráčov Slovana ich názory a očakávania pred ligovým zápasom. V druhom dieli pred zápasom so Sereďou sme vyspovedali Jozefa Valachoviča.
Premiérový súťažný zápas na novom Tehelnom poli je vypredaný.

Klubové trofeje

Platinoví partneriPlatinum partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.