Úvod Správy Sme vo finále!

Sme vo finále!

Slovan zvíťazil v Trnave 3:2 a postúpil do finále Slovenského pohára.

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava budú 8. mája vo finále v Banskej Bystrici proti MŠK Žilina obhajovať triumf v Slovenskom pohári. Po domácej remíze 2:2 pred dvoma týždňami zvíťazili belasí v trnavskej odvete nad domácim Spartakom bez vážnejších problémov 3:2. Základ svojho triumfu položili zverenci Karla Jarolíma už v prvom polčase, v ktorom úplne ovládli dianie na ihrisku a vyhrali ho 3:0.

Slovanisti hneď od úvodu zatlačili domácich do defenzívy a snažili sa čím skôr streliť potrebný gól. Už v 3. min vyskúšal Šebo z uhla pozornosť brankára Rašku, o pár sekúnd neskôr prvú strelu Grendela domáca obrana zblokovala a jeho opakovaný pokus nebol presný. Spartak sa spoliehal predovšetkým na prehustenú obranu, z ktorej podnikal ojedinelé brejky. V 10. min sa po jednom z nich dostal k akrobatickému zakončeniu Tomaček, Putnocký však nemusel zasahovať. Vzápätí si na opačnej strane počínal Grendel oveľa lepšie. Žofčákov center z priameho kopu odvrátil Kone len k nášmu stredopoliarovi, ktorý ľavačkou krásne trafil k vzdialenejšej žrdi – 0:1. Už tento výsledok zaručoval Slovanu postup a poistiť ho mohol v 22. min Šebo, ktorý sa po Žofčákovom vysunutí ocitol sám pred Raškom, ale pri snahe o obstrelenie gólmana mu chýbala potrebná razancia. Za domácich kontroval opäť Tomaček, no z voleja takmer prestrelil tribúnu. Opäť platilo nedáš-dostaneš. Z 25 metrov sa parádne oprel do lopty Guédé a trafil presne do „šibenice“. Trnavu tento gól zrazil na kolená a až do prestávky bolo na trávniku len jedno mužstvo – v belasých dresoch. Z viacerých čistých šancí využili zverenci Karla Jarolíma iba jednu, keď v 34. min po rohu Grendela a hlavičke Kissa obrancovia Spartaka posunuli loptu pred Dobrotku, ktorý možno ešte jednoduchší gól vo svojej kariére nestrelil – 0:3.

Po prestávke sa stretnutie viac-menej dohrávalo. Fanúšikovia Slovana sa na tribúne bavili, domáci aj tento zápas bojkotovali. V 58. min mohol zvýšiť na 4:0 Szarka, keď mu rovno na nohu prihral trnavský brankár Raška. Reprezentant SR do 21 rokov vystrelil spoza šestnástky pohotovo, ale nepresne. V 68. min do tretice platilo, že po veľkej príležitosti na jednej strane padol gól na druhej. Najprv Žofčák po Szarkovej prihrávke vystrelil vedľa brány a belasí pykali po Tomačekovom sóle cez stred obrany a presnej strele po zemi – 1:3. Krátko nato mal Tomaček takmer identickú šancu, v poslednej chvíli mu však Kolčák sklzom loptu odkopol na roh. Fanúšikov Slovana potešil návrat Braňa Obžeru, ktorý po komplikovaných problémoch s kolenom odohral na jar prvých približne 20 minút. V záverečných minútach sa viac hralo na polovici hostí, ale spočiatku bez vážnejšieho nebezpečenstva pre Putnockého. Až krátko pred skončením riadneho hracieho času sa po pravej strane uvoľnil opäť najaktívnejší hráč Trnavy Tomaček a takmer rovnakým spôsobom ako pri svojom prvom góle dal výsledku konečnú podobu - 2:3.

FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava 2:3 (0:3)

Góly: 68. a 90. Tomaček – 11. Grendel, 26. Guédé, 34. Dobrotka

Žlté karty: 43. Procházka, 64. Tomaček, 81. Diallo – 19. Kiss, 81. Milinkovič, 86. Dobrotka

Domáci: Raška – J. Čarnota, Diallo, Gross, Ľ. Hanzel (58. Ciprýs) – Banovič (34. Welington) – J. Petráš, Kaščák, Procházka (73. L. Kováč), Kone – Tomaček

Hostia: Putnocký – Bagayoko, Dobrotka, Kolčák, Pauschek – Žofčák, Guédé (56. Božič), Kiss, Grendel (71. Obžera) – Šebo, Szarka (76. Milinkovič)

Rozhodovali: Samotný – Balko, Chládek

Návšteva: 2586 divákov

Ikona slovenského futbalu sa teší z druhého majstrovského titulu s ŠK Slovan.