Úvod Správy Na úvod prípravy bezgólová remíza v Komárne

Na úvod prípravy bezgólová remíza v Komárne

ŠK Slovan Bratislava remizoval v úvodnom prípravnom zápase v Komárne 0:0.

Slovan sa v úvode prípravy predstavil na ihrisku Komárna, ktoré účinkuje v tretej najvyššej súťaži. V zápase dostalo príležitosť dvadsaťdva nominovaných hráčov a priestor dostali aj viacerí mladíci. Naši futbalisti boli mierne aktívnejší, no v koncovke sa nepresadili a z juhu Slovenska odišli s bezgólovou remízou.

Belasí nastúpili na pôde účastníka tretej najvyššej súťaže s dvomi rozdielnymi zostavami, ktoré sa po polčase vystriedali. O niečo lepšie začali slovanisti, ktorí si postupne vypracovali dve gólové príležitosti. Lesly de Sa najprv predviedol vydarený únik popri ľavej postrannej čiare, no v dobrej pozícii nezakončil presne. Ďalšiu dobrú šancu mal František Kubík, ktorý vystrelil z hranice pokutového územia a mieril tesne vedľa. Hra v prvom dejstve bola prevažne vyrovnaná, Komárno sa proti papierovo silnejšiemu protivníkovi prezentovalo poctivou defenzívou a snahou o protiútoky. Domáci si vypracovali aj jednu zaujímavú príležitosť, pri strele domáceho hráča do šibenice vytiahol Dominik Greif bravúrny zákrok a udržal čisté konto. Do kabín odchádzali mužstvá za bezgólového stavu.

V druhom polčase prišlo v tíme belasých k masívnemu striedaniu, v ofenzíve operovalo trio mladíkov Kevin Kele, Samuel Šefčík a Patrik Pinte. Obraz hry sa oproti prvému dejstvu príliš nezmenil, naďalej sa hralo najmä medzi šestnástkami. Belasí mali loptu častejšie na kopačkách, len ťažko si však vypracovávali gólové príležitosti. Domáci často nehrozili a Martin Krnáč si bez väčších ťažkostí udržal čisté konto. Naši hráči sa už napriek snahe strelecky nepresadili a úvodný prípravný zápas tak skončil remízou 0:0.

KFC Komárno – ŠK Slovan Bratislava 0:0

Zostava Slovana v prvom polčase: Greif – Ligeon, Laczkó, Sekulič, Burnet – de Kamps, Savičevič – de Sa, Soumah, Kubík – Zreľák

Zostava Slovana v druhom polčase: Krnáč – Pliatsikas, Laczkó (Antálek), Simovič, Kotula – Lásik, Scott – Šefčík, Kopičár, Kele - Pinte

Pre deti vyčleníme samostatné sektory a bezplatné vstupenky.