Úvod Správy Starší žiaci majstrami Slovenska!

Starší žiaci majstrami Slovenska!

Naši starší žiaci prešli finálovým turnajom majstrovstiev SR bez jediného zaváhania a radujú sa zo zisku titulu.

Na finálovom turnaji o majstra SR v kategórii starších žiakov sa stretli štyri tímy. Slovan Bratislava v priebehu troch dní nastúpil proti Prešovu, Trnave a Banskej Bystrici a vyhral všetky zápasy s celkovým skóre 8:3.

Zverenci trénera Ľubomíra Kordaniča odohrali stretnutia finálového turnaja na Liptove. V prvom zápase vyzvali slovanisti Prešov a do turnaja vstúpili vskutku výborne. Belasí totiž už po osemnástich minútach viedli dvojgólovým rozdielom, keď sa presadili Dávid Strelec a Kristián Lukáčik. Východniari ešte do prestávky znížili, no naši chlapci drámu nedopustili a Denis Giesser upravil na konečných 3:1.

O majstrovských ambíciách mal veľa napovedať súboj s Trnavou, ktorá do turnaja vstúpila vysokým víťazstvom 6:1 nad Banskou Bystricou. Derby na mládežníckej úrovni ponúklo poriadne dramatickú zápletku. Vedenia sa totiž ujali belasí po presnom zásahu Giessera, no Trnavčania odpovedali dvomi gólmi a razom boli bližšie k víťazstvu. Naši chlapci však predviedli v druhom polčase parádny obrat. Dávid Strelec najprv v 52. minúte vyrovnal a Roman Bekö dve minúty pred koncom rozhodol o víťazstve Slovana 3:2! Trnava skončila so šiestimi bodmi druhá, a preto sa tieto tri body napokon ukázali ako kľúčové.

V poslednom stretnutí s Banskou Bystricou stačil našim chlapcom na definitívu titulu aj zisk bodu. Plány sa začali komplikovať hneď v úvode, keď bol v ôsmej minúte vylúčený brankár Viliam Hynek. Slovanistov však početná nevýhoda nezlomila. Naopak, Denis Giesser tesne pred uplynutím štvrťhodiny otvoril skóre a výrazne tak priblížil vidinu majstrovského primátu. Náhradný brankár Branislav Chudík chytal spoľahlivo a počas celého zápasu nepustil za svoj chrbát ani jednu loptu. Belasí ešte víťazstvo poistili v 47. minúte presným zásahom Filipa Nagya.

Starší žiaci ŠK Slovan s plným ziskom deviatich bodov a skóre 8:3 zvíťazili na finálovom turnaji majstrovstiev SR. Pridali sa k úspešnej sezóne mládežníckych výberov ŠK Slovan Bratislava a spoločne s výberom U16 boli v tomto ročníku najlepší na Slovensku. Tímy Slovana U14 a U13 zase vyhrali svoje súťaže v regióne Západ.

Belasí získali na finále majstrovstiev SR aj individuálne ocenenia. Viliam Hynek inkasoval len trikrát a bol vyhlásený za najlepšieho brankára podujatia. Vo všetkých stretnutiach sa presadil Denis Giesser a s tromi gólmi bol najlepším strelcom finálového turnaja.

Výsledky starších žiakov ŠK Slovan na finálovom turnaji majstrovstiev SR:

ŠK Slovan – 1.FC Tatran Prešov 3:1 (2:1)
Góly Slovana: Strelec, Lukáčik, Giesser

ŠK Slovan – FC Spartak Trnava 3:2 (1:1)
Góly Slovana: Giesser, Strelec, Bekö

ŠK Slovan – FK Dukla Banská Bystrica 2:0 (1:0)
Góly: Giesser, Nagy

Slovan na finálovom turnaji majstrovstiev SR reprezentovali:
Hynek, Chudík – Tóth, Valentín, F. Nagy, Užík, Farkaš, L. Nagy, Lukáčik, Bekö, Giesser, Strelec, Mifkovič, Hornyák, Lieskovský, Lavrinčík, Kuruc, Polakovič

Belasých reprezentuje stredný obranca Robert Tománek.
Aktuálna informácia o končiacich zmluvách hráčov.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.