Úvod Správy Gólový debut Adama Zreľáka v reprezentačnom „áčku“

Gólový debut Adama Zreľáka v reprezentačnom „áčku“

Traja hráči ŠK Slovan Bratislava prispeli k výhre Slovenska nad Gruzínskom 3:1. Adam Zreľák si navyše otvoril strelecký účet v seniorskom reprezentačnom výbere.

Slovenská reprezentácia úspešne absolvovala prvý prípravný duel pred ME 2016. Slováci zdolali Gruzínsko, ktoré viedol bývalý tréner našej reprezentácie i Slovana Vladimír Weiss st., pomerne jednoznačne 3:1. Plnú porciu deväťdesiatich minút odohrali slovanisti Kornel Saláta a Adam Zreľák. Náš brankár Ján Mucha odchytal niečo vyše hodinu a neinkasoval ani raz.

Gólovú premiéru v reprezentačnom A-tíme má za sebou Adam Zreľák. 22-ročný útočník Slovana Bratislava nazbieral množstvo štartov v mládežníckych výberoch Slovenska, no v „áčku“ nastúpil len druhýkrát. V ofenzívnej formácii sa uviedol veľmi dobre a spolu s ďalšími hráčmi robil problémy obrane súpera. Kvalitný výkon okorenil aj presným zásahom. Zreľák v 70. minúte zvýšil na 3:0, keď z priameho kopu z pravej strany vyslal šikovnú loptu, ktorá na zadnej žrdi zapadla do siete.

V bránke nastúpil od úvodu Ján Mucha. Brankárska jednotka Slovana tradične sršala istotou a ani raz neinkasovala. Mucha v 62. minúte uvoľnil miesto Jánovi Novotovi.

Na stopérskom poste odohral celý duel Kornel Saláta. Náš obranca vytvoril stopérsku dvojicu s Milanom Škriniarom a zastal si svoju úlohu. Tradične bol veľmi silný v hlavičkových súbojoch.

Slovenskí reprezentanti odohrajú ďalší prípravný duel v nedeľu 29. mája v Nemecku. Tréner Ján Kozák st. potom zverejní konečnú nomináciu, v ktorej by nemali chýbať ani hráči Slovana Bratislava.

Venujte prosím pozornosť dôležitým informáciám.