Úvod Správy Zvrat s Banskou Bystricou

Zvrat s Banskou Bystricou

Víťazstvo 3:1 nad Duklou Banska Bystrica zariadili dvoma gólmi Filip Šebo a jedným Karim Guédé.

V sobotňajšom zápase 26. kola zdolali naši chlapci tím FK Dukla Banská Bystrica (3:1). Do vedenia išli hostia gólom Patrika Johancsika, no ešte do prestávky odpovedal presným zásahom Filip Šebo. Po zmene strán strelil ďalší gól Karim Guédé a druhýkrát skóroval Šebo. Slovan je v tabuľke naďalej tretí so štvorbodovým odstupom za prvou Senicou a dvojbodovým za druhou Žilinou.

Od úvodných minút dominovali na ihrisku hráči Slovana, no Dukla dlho odolávala tlaku. V 16. min sa po prihrávke Igora Žofčáka dostal do úniku Filip Šebo, po ktorého strele musel ratovať brankár Pindroch. Odrazenú loptu pred Milinkovičom upratala do bezpečia defenzíva Banskobystričanov. V 17. min to spoza šestnástky skúšal Mamadou Bagayoko, no mieril len do stredu bránky. Neujala sa ani strela Karima Guédého o osem minút neskôr, ktorú tečoval Erik Grendel. Ako blesk z jasného neba prišiel gól hostí v 30. minúte. Pančík centroval na Patrika Johancsika, ktorý hlavou otvoril skóre – 0:1. Slovan sa nevzdával, strely Erika Grendela a Maria Božiča však netrafili priestor bránky. „Belasí“ sa dočkali vyrovnania v 41. min, keď odkop obrany Dukly zachytil Marko Milinkovič, do úniku poslal Filipa Šeba, ktorý najskôr nastrelil iba Pindrocha, no druhýkrát sa už nemýlil – 1:1.

Po zmene strán pokračoval Slovan v tlaku, Milinkovič svoj únik z 52. min po pravej strane nezakončil dobre. O desať minút neskôr ten istý hráč z priameho kopu mieril nad. V 68. min sa podarilo Slovanu otočiť, keď unikol po pravom kraji ihriska Karim Guédé a tvrdou strelou prestrelil Pindrocha – 2:1. To však nebol koniec. V 82. min sa vrútil do otvorenej obrany Filip Šebo a svojím druhým presným zásahom v zápase zvýšil na rozdiel dvoch gólov - 3:1. Najlepší strelec tímu siahal o štyri minút neskôr na hetrik, Pindroch jeho strelu zo samostatného nájazdu vyrazil na roh. Následne sa o efektný nacvičený signál postaral Igor Žofčák, ktorý loptu poslal od zástavky lobom za pokutové územie hostí, odkiaľ Milinkovič z voleja svojím projektilom poriadne natiahol brankára Dukly. V 88. min mal opäť blízko k hetriku Šebo, no jeho pokus dokázal zblokovať obranca Tomáš Hučko.

ŠK Slovan Bratislava – FK Dukla Banská Bystrica 3:1 (1:1)

Góly: 41. a 82. Šebo, 68. Guédé - 30. Johancsik

Žlté karty: 23. Prekop, 46. Uškovič, 61. Hučko, 78. Adámik (všetci Banská Bystrica)

Domáci: Putnocký – Bagayoko (75. Pauschek), Dobrotka, Dosoudil, Hrdlička – Božič (55. Szarka) – Milinkovič, Guédé, Grendel (85. Kiss), Žofčák - Šebo

Hostia: Pindroch – Poljovka, Hlinka, Adámik, Savič (46. Turňa) – Pančík, Pleva, Prekop (83. Kupčík), Hučko – Johancsik (71. Považanec), Uškovič

Rozhodovali: Vnuk – Sluk, Ádám

Návšteva: 2310 divákov

Ikona slovenského futbalu sa teší z druhého majstrovského titulu s ŠK Slovan.