Úvod Správy Na východe sa zrodila remíza

Na východe sa zrodila remíza

ŠK Slovan Bratislava s omladeným kádrom remizoval na pôde MFK Michalovce 1:1.

ŠK Slovan Bratislava s omladeným kádrom remizoval na pôde MFK Michalovce 1:1. Presný zásah belasých zaznamenal hneď v úvode Tamás Priskin.

Slovan vstúpil do stretnutia aktívne a už v tretej minúte viedol po krásnej strele Priskina z hranice šestnástky 1:0. Maďarský reprezentant sa dostal k odrazenej lopte a zužitkoval ju nádhernú ranu, proti ktorej bol gólman súpera bezmocný. Nasledujúce minúty veľké ohrozenie nepriniesli, a to ani na jednej strane. V 18. min zaujal prienik Podaného i následný center. Ten však dokázala obrana súpera odvrátiť skôr, než vzniklo pred Kelemenom výraznejšie nebezpečenstvo. Domáci sa snažili o pár minút odpovedať dlhým centrom za obranu, Serečin ale bol na loptu prikrátky, a nasledoval tak iba Greifov odkop. V 28. min sa náš mladučký brankár prezentoval krásnym zákrokom, keď sa musel natiahnuť za projektilom z kopačky Sedláka. Peknú technickú strelu vytesnil mladučký brankár ešte krajším zákrokom. Domáci ale hrozili aj naďalej a dostávali sa do nebezpečných pološancí. Michalovciam sa napokon podarilo v 36. min vyrovnať, no veľmi kurióznym spôsobom. Lukič nešetrne skolil k zemi nášho brankára v šestnástke, k odrazenej lopte sa dostal Kunc, ktorému prakticky nič nestálo v ceste za vyrovnaním – 1:1. Greif sa musel podrobiť ošetreniu, napokon sa ale mohol vrátiť do bránky. Netrvalo pritom dlho a opäť dostal príležitosť ukázať svoje brankárske umenie. V nadstavenom čase prvého polčasu totiž Danko pálil spoza šestnástky k pravej žrdi a jedine fantastický zákrok nášho brankára nás udržal pred inkasovaním.

Po zmene strán sa dlhšie čakalo na zaujímavý moment. Ten prišiel v 55. min, keď Priskinova rana rozozvučala konštrukciu Kelemenovej svätyne. O sedem minút na to udreli aj domáci, keď sa Kunc dostal do úniku, avšak rýchly Greifov zákrok belasých opäť uchránil pred inkasovaním. Domáci skúšali i naďalej šťastie aj z ťažších streleckých pozícii. V 68. min pálil na Greifa z poriadnej vzdialenosti Sedlák, jeho pokus ale nebol ani približne presný. Netrvalo dlho a gól mal na kopačke František Kubík. Ten sa totiž dostal z znenazdajky  do priameho boja s Kelemenom, avšak brankár domácich bol úspešnejší. Ten istý hráč belasých na seba zobral zodpovednosť pri priamom kope aj o tri minúty neskôr, ani táto šanca ale gól nepriniesla. V bojovnom závere sa obe mužstvá snažili strhnúť triumf na svoju stranu. Aktívny Kubík sa deväť minút pred koncom stretnutia pretláčal do úniku, defenzíva Michaloviec ho ale v rozhodujúcom okamihu dokázala zastaviť. Neujal sa ani Sviarčinskeho center o päť minút neskôr, ktorý síce mal dobré parametre, no Savičevič ho dokázal upratať do bezpečia. Slovan sa v týchto chvíľach tlačil do útoku, domáci však pozorne bránili. Keďže sa ani jednému tímu napokon nepodarilo rozhodnúť, súboj sa skončil za nerozhodného stavu.

MFK Zemplín Michalovce – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:1)

: 36. Kunca – 3. Priskin

Žlté karty: 21. Kunca, 40. Sedlák – 11. de Kamps

Domáci: Kelemen – Sviarčinski, Chubutija, Vernon, Šimčák – Sedlák, Koscelník, Lukič (64. Bayón), Danko, Kunca – Serečin (74. Hamuľak)

Hostia: Greif – Kotula, Simovič, Sekulič, Podaný – Scott, de Kamps - Crnkič, Savičevič (70. Pliatsikas), Kubík – Priskin (68. Kele)

Rozhodovali: Horváth – Weiss, Žákech

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - Spartak Myjava 1:3.
Belasí sa v nedeľu o 17:30 predstavia v Dunajskej Strede.