Úvod Správy Len pár minút chýbalo k bodovému zisku

Len pár minút chýbalo k bodovému zisku

Juniori Slovana Bratislava prehrali v 7. kole nadstavby o postup do Fortuna ligy v Liptovskom Mikuláši 0:1. Rozhodujúci gól inkasovali až v 86. minúte.

V daždivom počasí začali aktívnejšie domáci. Vypracovali si však len územnú prevahu a dlho nedokázali priamo ohroziť bránu Slovana. Až v 24. min mal Liptovský Mikuláš k dispozícii zaujímavú štandardku a Stašova tečovaná strela takmer skončila v sieti. Útočnú iniciatívu mladých slovanistov rozvíjal najmä 18-ročný dorastenec Marek Rigo. Center z priameho kopu však obrancovia odvrátili a úspechom sa neskončil ani jeho odvážny samostatný prienik. Belasí do záveru prvého dejstva zastavili všetky nebezpečné akcie domácich, ktorí sa nevedeli dostať do finálnej fázy. Na opačnej strane to ešte z priameho kopu skúsil Patrik Sabo, obrancovia pomohli brankárovi Macíkovi a odvrátili loptu do bezpečia.

Po zmene strán si prvú vyloženú gólovú príležitosť zápasu vypracovali Liptáci. Pastva v 53. min vystrelil spoza šestnástky a Valašik s námahou vyrazil loptu pred seba. Z bezprostrednej blízkosti okamžite dorážali Gerec a Jasenovský, no Valašik predviedol výborné zákroky a udržal loptu pred čiarou. Zakrátko mal brankár belasých znovu plné ruky práce, keď vytlačil nepríjemnú strelu Staša z priameho kopu. Nápor domácich sa v tých chvíľach stupňoval. Jasenovský mal tesne pred uplynutím hodiny hry gól na kopačke, pri zakončení zvnútra šestnástky však namieril do dobre postaveného Valašika. O pár minút neskôr to skúsil Papaj, Valašik bol opäť pozorný. Belasí postupne striedali a trochu tým utlmili nápor domácich. Tí sa bližšie k bráne dostali až v 78. min, Poremba spoza šestnástky tesne minul pravú žrď. V ďalšej šanci bol v 84. min Gerec, brankár Valašik sa mu včas vrhol pod nohy a vyrazil loptu do bezpečia. Keď už sa naši mladíci blížili k zisku bodu, prišiel krutý úder Liptákov. Striedajúci Laco mal v 86. min v pokutovom území príliš veľa priestoru a presnou hlavičkou skóroval. Slovanisti sa vo zvyšných minútach snažili aspoň vyrovnať, na obranu Liptovského Mikuláša však už recept nenašli.

Belasí tak prišli o šancu zabodovať druhý raz v rade a z Liptova odišli naprázdno. Juniori sa najbližšie predstavia v domácom prostredí, v pondelok 16. mája od 17.00 h privítajú na štadióne v Prievoze jedného z najväčších ašpirantov na postup z Prešova.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – ŠK Slovan Bratislava juniori 1:0 (0:0)

Gól: 86. Laco

Žlté karty: 36. Šimún – 88. Majerčák, 90. Lády

Rozhodovali: Vlčej – Poracký, Perát

Návšteva: 300 divákov

Liptovský Mikuláš: Macík – Šimún, Kubena, Papaj (89. Hirka), Gerec, Mizerák, Staš (77. Laco), Jasenovský (90. Vandraško), Lišivka, Pastva, Poremba

Slovan juniori: Valašik – Lády, Majerčák, Kurčík, Andrejko –  Malý (64. Nedorost), Sabo – Milinkovič, Rigo, Tichý (84. Morócz) – Petreje (70. Miklós)

Elektronické vydanie bulletinu na dnešný zápas.
Belasí v sobotu o 18:00 vyzvú MŠK Žilina.
Zajtra nás čaká špeciálny zápas, ktorým oslávime dnešné 105. klubové narodeniny!