Úvod Správy Finále slovanistom nevyšlo, Trenčín otočil stav stretnutia

Finále slovanistom nevyšlo, Trenčín otočil stav stretnutia

ŠK Slovan Bratislava podľahol vo finále Slovnaft Cupu Trenčínu 1:3.

ŠK Slovan Bratislava neuspel vo finále Slovnaft Cup-u proti AS Trenčín, podľahol 1:3. Gól za Slovan strelil Zreľák.

Stretnutie sa od začiatku hralo vo výbornej atmosfére a vo veľkom nasadení, avšak opatrne. Úvodné minúty sa niesli v znamení medzišestnástkového futbalu. Prvú šancu priameho kopu mal v 12. min Trenčín, Mucha si však so strelou súpera bez väčšej námahy poradil. Rovnako dopadla aj situácia po rohovom kope slovanistov na opačnej strane. V 21. min sa snažil do útoku predrať Van Kessel, dostal sa však do kontaktu s Muchom na hranici šestnástky, po ktorom náš gólman potreboval chvíľu na otrasenie. Výborná atmosféra pokračovala aj naďalej, oba tímy sa snažili predrať do útoku, ale prím hrali defenzívy. V 32. min prenikol cez náš obranný val Van Kessel, poslal loptu na voľného Bera, ktorý opečiatkoval žrď Muchovej bránky. Hneď na to sa pokúsili Trenčania pohroziť aj centrovanou loptou na Madu, Mucha ale zostal pozorný. Slovanistom patril záver prvého polčasu, keď sa najprv v šestnástke súpera Zreľák takmer dostal do gólového zakončenia, hneď na to hlavičkoval Saláta, ktorého zakončenie letelo pár centimetrov od Šemrincovej bránky.

Po zmene strán slovanisti zabrali naplno a ich snaha sa prejavila hneď v 53. min, keď Zreľák dostal prihrávku do behu, obišiel súperovho gólmana a poľahky zakončil na 1:0 pre Slovan. Ďalšia veľká šanca belasých na seba nenechala dlho čakať, keď v 63. prenikal po ľavej strane Vittek, jeho rana však bola zblokovaná obrancom. Trenčania sa hneď tlačili do útoku, obrana Slovana ale v týchto momentoch zostávala pozorná. Veľkú príležitosť spálil v 72. min Bero, ktorý z dobrej pozície prepálil bránku súpera. Chyby slovanistov sa kopili a v 77. min prišla chyba znamenajúca vyrovnanie. Maierhofer sa dostal ku krížnej prihrávke cez celú šestnástku, spracoval loptu a nikým nepokrytý nedal Muchovi šancu na zákrok -1:1. Slovan sa ale nepoučil a nechal súpera nebezpečne útočiť aj naďalej. Presne o desať minút neskôr krížna lopta našla v šestnástke úplne voľného Van Kessela na zadnej tyči, ktorý zblízka prekonal Muchu a Trenčania otočili stav stretnutia. V závere stavil Slovan všetko na jednu kartu, ale vyrovnanie neprišlo. V samom závere si na Kubíkov center nabehol aj Mucha, štandardka nám nevyšla a súper z protiútoku skóroval.

ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín 1:3 (0:0)

Góly: 54. Zreľák - 53. Zreľák – 77. Maierhofer, 87. a 90+3. Van Kessel

Žlté karty: 80. Pliatsikas

Slovan: Mucha - Pliatsikas, Saláta, Sekulič, Podaný - Scott, De Kamps – Milinkovič (84. Crnkič), Kubík, Zreľák - Vittek

Trenčín: Šemrinec - Šulek, Kleščík, Skovajsa, Madu – Koolwijk (89. Lawrence) - Van Kessel, Bero, Rabiu, Kalu (65. Maierhofer) – Guba (65. Schet)

Rozhodovali: Sedlák – Vorel, Chládek

Divákov: 8.547

Juraj Kucka o svojej rekonvalescencii po zranení.