Úvod Správy Slovanistky po smolnej prehre strieborné

Slovanistky po smolnej prehre strieborné

Futbalistky Slovana vo finále Slovenského pohára viedli, napokon však s Bardejovom prehrali 1:2.

Futbalistky Slovana Bratislava podľahli vo finále Slovenského pohára v Jaslovských Bohuniciach Partizánu Bardejov 1:2. Zverenkyne Martina Masaryka síce viedli zásluhou Simony Fatulovej, súperky však z priameho kopu a z penalty otočili skóre. Belasé tak po tretí raz v rade odišli z finálového súboja so striebornými medailami a na zisk národného pohára čakajú od roku 2013.

Význam zápasu zväzoval v úvode obom tímom nohy. Ako prvá sa k zakončeniu dostala v 10. min bardejovská útočníčka Roháčová, ale bránu netrafila. Na opačnej strane Švecová dobre predskočila súperku, tiesnená zakončila nad brvno. V 21. min sa Fatulová ešte zastreľovala spoza šestnástky a o šesť minút neskôr jej to už vyšlo. Kolmicu z obrany hlavou predĺžila Tóthová do behu Fatulovej, ktorá zvládla súboj s obrankyňou a presnou strelou otvorila skóre. Po vedúcom góle Slovan dominoval, výraznú prevahu však nevyužil na zvýšenie náskoku. V 37. min Čahojová v dobrej pozícii prestrelila, a tak prišiel trest. Tesne pred prestávkou vyrovnala Šurnovská z priameho kopu krásnou strelou ponad múr.

Druhý polčas sa pre belasé začal smolne. Fatulová pekne vysunula za obranu Švecovú, ktorá vystrelila len do žrde. Onedlho mierila Kovaľová do stredu brány. V 56. min trafila lopta Juríkovú do ruky a rozhodkyňa nariadila pokutový kop. Ten bezpečne premenila Mikolajová. Belasé sa snažili vyrovnať, ale vo finálnej fáze sa im nedarilo. Súperkám sa v závere otvárali príležitosti na brejky, po jednom z nich zastavilo pokus Mikolajovej brvno. V 82. mohla vyrovnať striedajúca Lacková, ktorá mala dosť priestoru, aby postupovala sama bližšie k bráne, zvolila však málo razantnú strelu a Chládeková bez väčších problémov zasiahla. Hektický záver už zmenu skóre nepriniesol, a tak našim hráčkam útok na prvú trofej v sezóne nevyšiel.

Partizán Bardejov – ŠK Slovan Bratislava 2:1 (1:1)

Góly: 45. Šurnovská, 57. Mikolajová (p.k.) – 27. Fatulová

ŽK: 80. Šurnovská, 90. Chládeková - 56. Juríková, 75. Jančová

Rozhodovali: Valentová – Súkeníková, Obertová

Návšteva: 450 divákov

Bardejov: Chládeková – Vajdová, Rosoľanková, Hovancová, Pivovarníková (90. Solárová) – Galarovičová, Gmitterová – Mazurová (86. Bochinová), Mikolajová, Šurnovská – Roháčová

Slovan: Matušková – Hollá, Juríková, Vrabcová, Pračková (60. Jančová) – Kovaľová, Lukačiková, Fatulová – Čahojová, Tóthová (83. Čopíková), Švecová (74. Lacková)

Juraj Kucka o svojej rekonvalescencii po zranení.