Úvod Správy Oheň v očiach hráčov

Oheň v očiach hráčov

Názory trénerov po zápase 28. kola Fortuna ligy 2015/16 ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava.

Názory trénerov po zápase 28. kola Fortuna ligy 2015/16 ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava (4:1):

Nikki Papavasiliou (tréner Slovana): „Podali sme výborný výkon. Chalani ukázali vynikajúci prístup, víťaznú mentalitu, jednoducho presne to, čo od nich chceme. Dnes som videl oheň v ich očiach. V takýchto špecifických zápasoch, akým je derby, musíte byť dôkladne pripravení a hrať so správnymi emóciami. Dobre sme poznali súpera a dnes sa nám podarilo preniesť na ihrisko všetko to, čo sme si predsavzali. Od úvodu sme dominovali, prakticky každú minútu sme niečo vytvorili. Už v prvom polčase sme mali veľa príležitostí na to, aby sme rozhodli, ale aj takto musím byť s výsledkom spokojný. Myslím si, že sa dostávame do dobrej formy, čo je veľmi dôležité vzhľadom na program v závere sezóny. V nedeľu nás čaká ťažký zápas so Skalicou, potom finále pohára proti Trenčínu a o pár dní nato ďalší mimoriadne náročný duel v Žiline. Z kabíny cítiť obrovskú vôľu dosiahnuť ciele, ktoré sme si vytýčili. Verím, že ideme správnym smerom.“

Ivan Hucko (tréner Spartaka): „Musím pogratulovať súperovi. Dnes bola kvalita na jeho strane a bolo to vidieť. Škoda, že tu nie je pán Hašan. Chcel by som sa ho spýtať, či je to o systéme alebo individuálnych chybách. To, čo sme dnes predvádzali, je až neuveriteľné. Prvý gól bol doslova náš darček Slovanu. Druhý sme dostali po štandardke, ktorú hráči pred zápasom desaťkrát videli, ale na trávniku na to nevedia zareagovať. Reakcie v kritických momentoch rozhodli. Kvalita bola jednoznačne na strane Slovana. Naši hráči chceli, ale niečo im chýba. To je momentálna realita nášho tímu, s tým by sa malo niečo robiť. Ja v Trnave 30. mája určite končím.“

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - Spartak Myjava 1:3.
Belasí sa v nedeľu o 17:30 predstavia v Dunajskej Strede.