Úvod Správy Góly Vitteka a Zreľáka pripravili skvelý triumf v derby

Góly Vitteka a Zreľáka pripravili skvelý triumf v derby

Slovan Bratislava zvíťazil v derby nad Spartakom Trnava jednoznačne 4:1.

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v 133. derby proti Trnave jednoznačne 4:1. Dva góly Slovana strelil Róbert Vittek, o ďalšie dva sa postaral Adam Zreľák.

Slovanisti vstúpili do zápasu naozaj ukážkovo. Už v piatej minúte totiž otvoril skóre Vittek, ktorý využil zaváhanie Tótha hlboko v defenzíve, kľučkou sa zbavil bezmocného brankára Jakubecha a do prázdnej bránky elegantne zakončil – 1:0. Trnava ale nezložila zbrane a v 12. min mala šancu na vyrovnanie. Mikovič posunul v šestnástke loptu Ježovi, ktorý z vyloženej príležitosti prepálil našu bránku. V týchto chvíľach sa šance hrnuli z jednej stranu na druhú. Najprv Depetrisovi zmaril zakončenie Saláta, následne Crnkičov pokus zastavili hostia v poslednej chvíli. V 18. min sa Kubíkovi podarilo zatočiť loptu z rohu tak, že takmer prekvapil Jakubecha, hneď na to Crnkičov ďalší pokus zlikvidoval reflexívne Jakubech. Aj on ale bol prikrátky na ranu, ktorú na neho v 23. min vypálil Zreľák po hlavičke od Podaného. Z päťky sa náš kanonier nemýlil a prudko vypálil loptu pod brvno, kde sa mohol Jakubech iba prizerať gólu. Vysoké tempo neopadávalo, Trnava skúsila v 33. min pohroziť Mikovičovým centrom, ktorý v našej obrane prepadol a do zakončenia sa dostal Jež. Mucha však bol pohotový a jeho pokus zneškodnil. Kubík sa o podobný fígeľ ako predtým z rohu pokúsil aj v závere prvého polčasu. Jakubech opäť zostal stáť na bránkovej čiare a tentoraz sa iba prizeral tomu, ako lopta preletela pomimo jeho svätyňu.

Slovan zostal pri streleckej chuti aj po zmene strán. Belasým stačili dve minúty, aby svoj náskok ešte zveľadili. Na konci akcie bol opäť Zreľák, kto po centri Pliatsikasa hlavou zakončil za chrbát Jakubecha a belasí sa ocitli už v trojgólovom vedení. O päť minút neskôr skúšal šťastie po štandardke Crnkič, no obranný val súpera neprepálil. V 57. min Kubík vysunul aktívneho Crnkiča, ktorý zoči-voči Jakubechovi zaváhal, pretože reflex hosťujúceho brankára bol rýchlejší a dokázal loptu nohou upratať do bezpečia. Strelecké prekliatie z posledných troch zápasoch na Pasienkoch Trnavčania napokon predsa len prekonali. V 61. min sa Jež oprel do lopty spoza šestnástky a svoju tretiu veľkú šancu pretavil na strelecký zápis – 3:1. Trnava sa aj ďalej pokúšala o zníženie a takmer jej to vyšlo v 66. min, odrazenú loptu okamžite poslal na Muchu Depetris, náš gólman ale opäť ukázal svoje kvality. Slovan nádeje hostí na dobrý výsledok ukončil v 70. min. Kubík vtedy predviedol krásny prehľad v hre, položil si obrancu súpera, nacentroval ľahučkú loptu na dobre postaveného Vitteka a ten hlavou po druhý raz prekonal súperovho gólmana. Ani v samom závere sa diváci nenudili. V 83. min napriahol z veľkej vzdialenosti Zreľák, nohu si však trošičku prekalibroval a mieril privysoko. V 89. min sa Kubík preštrikoval do šestnástky súpera, posunul loptu Podanému, ale ten nemieril presne. Skóre sa tak už do záveru nemenilo, to však nič nezmenilo na jednoznačnej výhre Slovana v derby – 4:1.

Slovan Bratislava - Spartak Trnava 4:1 (2:0)

Góly: 5. a 70. Vittek, 23. a 47. Zreľák,

Žlté karty: 82. Kubík - 24. Tóth, 78. Čonka

Červená karta: 83. Tóth

Zostavy:

Domáci: Mucha - Pliatsikas, Saláta, Sekulič, Podaný - Scott (74. Simovič), de Kamps - Crnkič, Kubík, Zreľák - Vittek (74. Oršula, 80. Kele)

Hostia: Jakubech – Horník (56. Kadlec), Godál, Tóth, Čonka – Halilovič (56. Schranz), Greššák, Bello (63. Košťál), Mikovič - Jež – Depetris

Rozhodovali: Chmura – Brendza, Hancko