Úvod Správy Aj belasé futbalistky vo finále

Aj belasé futbalistky vo finále

ŠK Slovan bude mať 29. apríla zastúpenie vo finále Slovenského pohára mužov i žien.

Futbalistky Slovana Bratislava napodobnili svojich mužských kolegov a prebojovali sa do finále Slovenského pohára, keď o ich postupe rozhodol gól na ihrisku súpera.

Semifinálová odveta v Nových Zámkoch sa pre zverenkyne Martina Masaryka nevyvíjala dobre. Domáci tím už v prvom polčase nielenže zmazal manko 0:2 z bratislavského duelu, ale pridal aj jeden gól navyše. V 49. min však po hrubom faule musela trávnik opustiť autorka úvodných dvoch gólov Srbka Dimitrijevičová a belasé futbalistky napokon presilovku využili. V 76. min sa o postupový zásah postarala Veronika Jančová.

Slovanistky sa v dueli o trofej stretnú s Bardejovom, ktorý si hladko poradil so Žilinou (3:1 vonku, 8:2 doma). Finále sa uskutoční v piatok 29. apríla o 16.00 h v Jaslovských Bohuniciach.

FC Union Nové Zámky – ŠK Slovan Bratislava 3:1 (3:0) – prvý zápas 0:2

Góly: 7. a 11. Dimitrijevičová, 34. Horváthová (p.k.) – 76. Jančová

ČK: 49. Dimitrijevičová

Zostava Slovana: Matúšková – Hollá, Juríková, Pribilová, Pračková – Lukačiková (63. Starčevičová), Kovaľová, Tóthová (70. Čopíková), Švecová, Čahojová – Jančová (90. Hviščová)

Martin Masaryk, tréner ŠK Slovan Bratislava: „Očakávali sme, že odveta bude veľmi náročná, čo sa aj potvrdilo. Už v úvode nás prekvapili niektoré ťahy domácich ktoré si, myslím, že na futbalovú scénu nepatria. Súper bol fyzický zdatný a vedeli sme že najväčšie nebezpečenstvo nám hrozí zo štandardných situácií. Aj napriek dôslednej príprave sme nedokázali eliminovať hráčky Unionu a dvakrát sme inkasovali. K pokutovému kopu len ťažko hľadám slová. Veľmi nám pomohla polčasová prestávka, kde sme si povedali, čo všetko potrebujeme do druhého polčasu zmeniť. Druhý polčas sme začali dominovať v osobných súbojoch a dokázali sme si vypracovať dve čisté gólové príležitosti. Nakoniec sa nám podarilo streliť gól, ktorý rozhodol o našom postupe. Ten bol podľa mňa zaslúžený, pretože dievčatá aj v tomto zápase išli doslova na dno svojich síl . Ukázal sa charakter a mentálna sila tohto družstva.“

Štefan Labay, tréner FC Union Nové Zámky: „Bol to kvalitný zápas. V prvom polčase sme dominovali, ale po vylúčení našej hráčky, sme začali strácať pevnú pôdu pod nohami. Neviem pochopiť ako mohla Maja Dimitrijevič urobiť takú hlúposť a kopnúť súperku bez lopty. V každom prípade gratulujem Slovanu k postupu do finále.“

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - Spartak Myjava 1:3.
Belasí sa v nedeľu o 17:30 predstavia v Dunajskej Strede.