Úvod Správy Slovan postúpil do finále Slovnaft Cupu

Slovan postúpil do finále Slovnaft Cupu

ŠK Slovan Bratislava remizoval v odvete semifinále Slovnaft Cupu v Žiline 1:1 a postúpil do finále pohárovej súťaže.

Slovanisti v Žiline po prvom polčase prehrávali, keď tesne pred prestávkou otváral skóre Hlohovský. Postupovým žolíkom belasých sa stal striedajúci Filip Oršula, ktorý na začiatku druhého dejstva krátko po svojom príchode na ihrisko vyrovnal. Herne vyrovnaný zápas dospel napriek záverečnej snahe domácich do remízového konca. Strelený gól na ihrisku súpera posunul Slovan do finále, ktoré je na programe 29. apríla v Trnave.

V príjemnom jarnom počasí začala Žilina aktívnejšie a vytvorila si územnú prevahu. Ján Mucha však okrem niekoľkých centrov nemusel v úvode riešiť žiadnu nebezpečnú situáciu. Prvý raz pohrozili slovanisti, ktorí mohli v 14. min otvoriť skóre. Podaný zaviezol loptu až pred bránu súpera a Kubík nabil na pravý roh šestnástky Milinkovičovi, ktorý krížnou strelou tesne minul. Marko Milinkovič skúšal šťastie o tri minúty neskôr aj z priameho kopu, tiahly pokus na vzdialenejšiu žrď ale nemieril do priestoru troch žrdí. Hra sa postupne vyrovnala, obe mužstvá bojovali najmä o stred poľa. Belasí opäť pohrozili v 26. min, keď Podaný na zadnej žrdi vrátil center od Milinkoviča pred bránu Crnkičovi, ktorý sa v dobrej pozícii nestihol včas zorientovať. Žilina odpovedala v 28. min, keď sa po odkope Salátu odrazila lopta od Diaza až do šestnástky, odkiaľ ju Mucha boxoval za čiaru. Po protiútoku Slovana zakončoval v pokutovom území Milinkovič, strela mu ale zle sadla a namieril nad brvno. Mucha sa musel natiahnuť aj v 35. min, keď po sérii súbojov posielal Hlohovský v sklze loptu na bránu a náš brankár zakročil pri ľavej žrdi. V 39. min kombinovali domáci pred pokutovým územím, na konci bola strela Pečovského z 25 metrov, ktorá preletela tesne nad brvnom brány. O minútu neskôr to z hranice pokutového územia skúšal domáci Diaz, prudká strela len tesne minula ľavú žrď. V 42. min sa Žilina ujala vedenia. Špalek stihol odcentrovať z pravej strany, lopta doputovala cez celú šestnástku naľavo, kde sa jej ujal voľný Hlohovský a krížnou strelou trafil presne k protiľahlej žrdi. Do kabín tak odchádzali s tesným náskokom spokojnejší domáci.

Do druhého polčasu nastúpil na hrote nášho útoku Róbert Vittek, ktorý nahradil Marka Milinkoviča. Žilinčania si v 48. min vypracovali dobrú príležitosť po štandardnej situácii, pri nepríjemnom voleji Paura na dvakrát zakročil Mucha. V 49. min sa pred šestnástkou uvoľnil Škvarka a tvrdou strelou mieril nad brvno. V 52. min prišiel na ihrisko Filip Oršula, ktorý vymenil Crnkiča. Práve Filip Oršula sa doslova niekoľko sekúnd po príchode na trávnik stal hrdinom okamihu. V 53. min totiž centroval z ľavej strany Podaný, lopta cez Kubíka prešla až na pravý kraj šestnástky k Oršulovi, ktorý krížnou strelou z voleja prestrelil Volešáka a vyrovnal. Žilina sa mohla vrátiť do vedenia v 57. min, Paur však v samostatnom úniku strieľal zoči-voči Muchovi nad. V 61. min boli vpredu štyria Žilinčania proti trom brániacim slovanistom, Bénes ale zakončil nevýraznou strelou vedľa. Pri známej pohárovej matematike stačila Slovanu na postup aj remíza, preto sa prirodzene viac  dopredu tlačili domáci. Defenzíva belasých ale pracovala veľmi dobre a nepúšťala Žilinu do gólových príležitostí. V 75. min boli slovanisti blízko ku gólu, František Kubík sa obtočil na hranici šestnástky a strieľal tesne vedľa ľavej žrde. Kubík potiahol v 82. min ďalší protiútok Slovana, proti Králikovi sa ale v šestnástke nepresadil. Žilinčania už v závere vsadili všetko na ofenzívu. V 86. min nepríjemne centroval zo štandardnej situácie Pečovský, brankár Mucha vyboxoval. V samom závere si ešte dlhý nákop na hrote žilinského útoku preberal Paur, Mucha ale dobre vybehol a včas zasiahol. V nadstavenom čase ešte lopta prepadla na pravej strane našej šestnástky k Maboukovi, ktorý vo vyloženej pozícii minul. Tlak Žiliny pokračoval, Michlík vypálil prudko volejom a Mucha na čiare zachránil postupový výsledok. Po konečnom hvizde už nič nebránilo spontánnej radosti slovanistov spolu s fanúšikmi, ktorí ich do Žiliny prišli povzbudiť.

MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:0)
Góly: 42. Hlohovský – 53. Oršula
Žlté karty: 73. Vavro, 90. Paur - 35. Sekulič
Rozhodovali: Sedlák – Benko, Bobko
Návšteva: 2 451 divákov

Žilina: Volešák – Mabouka, Vavro (79. Michlík), Králik, Mazáň – Diaz, Pečovský, Škvarka (60. Bénes) – Špalek (67. Haskič), Paur, Hlohovský

Slovan: Mucha – Pliatsikas, Saláta, Sekulič, Podaný (83. Simovič) – Scott, de Kamps – Milinkovič (46. Vittek), Kubík, Crnkič (52. Oršula) - Zreľák

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - Spartak Myjava 1:3.
Belasí sa v nedeľu o 17:30 predstavia v Dunajskej Strede.