Úvod Správy Úspešný obrat v druhom polčase

Úspešný obrat v druhom polčase

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil nad Ružomberok po obrate v druhom polčase 3:1.

Slovan po prvom polčase prehrával, keď sa z pokutového kopu presadil Lačný. Hostia, ktorí do zápasu v Bratislave na jar v lige neprehrali, držali tesný náskok viac než hodinu hry. Po dlhom dobýjaní brány najprv vyrovnal Crnkič a striedajúci Róbert Vittek zabezpečil Slovanu dvomi premenenými penaltami cenné víťazstvo 3:1. Belasí stiahli stratu na Trenčín na 6 bodov, vedúci tím tabuľky však má ešte nedeľňajší duel s Myjavou k dobru.

V chladnom počasí začal Slovan aktívnejšie. Belasí sa prvýkrát dostali do koncovky v 4. min, Kubík mieril krížnou strelou zvnútra šestnástky tesne vedľa ľavej žrde. Ružomberok sa osmelil v závere prvej desaťminútovky, hlavičku Masla po rohovom kope zblokoval Sekulič. Debutant v základnej zostave, ešte len 19-ročný Samuel Šefčík, mohol v 11. min otvoriť skóre. František Kubík sa pekne uvoľnil pred šestnástkou a vyslal oblúčik k pravej žrdi, odkiaľ to Šefčík skúsil rotovaným centrom a obrancovia hostí si loptu takmer zrazili do brány. Slovanisti predviedli v 14. min rýchlu akciu po ľavom krídle, na jej konci bola pätička Zreľáka na Crnkiča, ktorý zblízka vo výbornej pozícii prestrelil. Po dvadsiatich minútach nastala v zostave Slovana vynútená zmena, Šefčíka vystriedal Oršula. V 23. min potiahli Liptáci akciu stredom poľa, Zošák našiel kolmicou Lačného, ktorý po súboji so Sekuličom skončil na trávniku a rozhodca ukázal na biely bod. Sám faulovaný hráč penaltu premenil, keď napálil do ľavého horného rohu brány. Slovanisti sa potom dlho nevedeli presadiť proti kompaktnému obrannému valu hostí. Až v 38. min sa odhodlal k strele zo strednej vzdialenosti Simovič, ale mieril vedľa ľavej žrde. Belasí mohli vyrovnať krátko pred prestávkou. Sekulič v 44. min pri útočnom výlete prihral pätičkou na päťku Kubíkovi, ktorý zblízka neprepasíroval loptu cez Tofiloského.

Do druhého dejstva nastúpil Slovan už aj s Róbertom Vittekom na hrote útoku. Krátko po prestávke prenikol do šestnástky Podaný a vyslal tvrdú strelu k bližšej žrdi, lopta letela tesne nad. Nádejnú akciu rozbehol v 56. min Kubík, ktorý kolmicou našiel v pokutovom území Zreľáka, ten sa proti Kružliakovi nepresadil a všetko vyriešil Tofiloski. V 64. min bolo vyrovnané, Nermin Crnkič vystrelil prudko po zemi z pravého rohu šestnástky a lopta aj za pomoci vzdialenejšej žrde skončila v sieti. Crnkič bol naďalej aktívny, v 69. min rozbehol protiútok Slovana, priťukol Pliatsikasovi, po ktorého centri fauloval Rosa v pokutovom území Vitteka. Loptu si na biely bod postavil sám faulovaný Róbert Vittek a aj keď Tofiloski vystihol stranu, na prudkú strelu k ľavej žrdi nedosiahol. Rušné okamihy pokračovali a slovanisti sa zakrátko radovali po tretíkrát. Vittek v 72. min našiel jemným oblúčikom vpredu Crnkiča, ten si už obhadzoval Tofiloského, ktorý ho v šestnástke zastavil nedovolene. Vittek z pokutového kopu s prehľadom namieril po zemi k ľavej žrdi, Tofiloski si vybral opačnú stranu – 3:1. Belasí získali hernú prevahu, Kubík v 76. min prenikol do šestnástky a jeho strelu na bližšiu žrď vytlačil Tofiloski na roh. Vittek v 79. min siahal aj na hetrik, po protiútoku strieľal placírkou z hranice šestnástky a Tofiloski kryl. Ružomberok okamžite odpovedal a Lačný skúšal šťastie zvnútra šestnástky, Sekulič loptu stlmil a Mucha pokryl. V závere si už belasí skúsene postrážili dvojgólový náskok a radovali sa z výhry 3:1.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 3:1 (0:1)

Góly: 64. Crnkič, 70., 72. Vittek (oba z 11 m)- 23. Lačný (z 11 m)

Žlté karty: 39. de Kamps, 84. Podaný, 90.+ Kubík - 3. Rosa, 17. Nagy, 52. Faško, 62. Boszorád, 72. Tofiloski

Rozhodovali: Vnuk – Vorel, Jenčura

Návšteva: 1367 divákov

Slovan: Mucha – Pliatsikas, Saláta, Sekulič, Podaný – Simovič, de Kamps (61. Scott) – Šefčík (20. Oršula, 46. Vittek), Kubík, Crnkič – Zreľák

Ružomberok: Tofiloski – P. Maslo (49. Lupták), Kružliak, Rosa, Boszorád – Ďubek, Nagy – Gal Andrezly, Zošák, Faško (61. Lovás) – Lačný

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - Spartak Myjava 1:3.
Belasí sa v nedeľu o 17:30 predstavia v Dunajskej Strede.