Úvod Správy Juniorka postúpila do nadstavby

Juniorka postúpila do nadstavby

Juniori Slovana sa prebojovali do nadstavbovej časti o postup do najvyššej súťaže. Belasí si postup zaistili výhrou 1:0 nad Sencom.

Slovanisti nastúpili na zápas posledného kola základnej časti v Gabčíkove, kde má domovskú pôdu v tabuľke posledný Senec. Ak chceli mať naši mladíci postup do nadstavby vo svojich rukách, museli naplno zabodovať. Dlho sa trápili a bezgólové skóre sa takmer deväťdesiat minút nemenilo. Pri vývoji ďalších zápasov navyše bolo jasné, že belasí potrebujú tri body, inak budú mať s postupom veľké problémy. Všetko rozlúskol v 88. minúte Nermin Crnkič.

Za Slovan nastúpilo viacero hráčov širšieho kádra A-mužstva. Pre povinnosti v reprezentácii do 19 rokov naopak chýbali Dominik Greif, Adam Laczkó i Adrián Kopičár. Mimochodom, práve Kopičár zaznamenal gól pri sobotňajšom kvalifikačnom víťazstve Slovenska nad Českom.

Dôležitý druholigový súboj sa začal opatrne, tímy sa len postupne dostávali do väčších príležitostí. Kombináciu komplikoval ťažký terén. Prvé dejstvo prinieslo niekoľko náznakov šancí z oboch strán, ani jeden z tímov však neskóroval.

Druhý polčas sa odohrával pod taktovkou našich juniorov. Postupne prišli aj veľké príležitosti, ale v koncovke sa slovanisti dlho nevedeli presadiť. Senec hrozil najmä zo štandardných situácií, všetky možnosti domácich vyriešil pozorný brankár Valašík. Stretnutie postupne smerovalo do bezgólového konca – čo pri výhre Dunajskej Lužnej v Borčiciach a domácom víťazstve Serede nad trnavskou rezervou neveštilo pre postupové nádeje nič dobré. Až v 88. min sa k prieniku odhodlal Nermin Crnkič, individuálne prešiel cez niekoľkých súperových obrancov až pred brankára Kostolanského. Kľučkou si ho položil na zem a skóroval do prázdnej brány. Radosť v tíme belasých bola obrovská, v závere stretnutia si totiž definitívne poistili postup do nadstavbovej časti. Senec sa už na odpoveď nezmohol a konečné skóre 0:1 zostalo v platnosti.

Juniorka sa s 33 bodmi vyšplhala na piatu priečku tabuľky. Zhodný počet bodov má šiesta Sereď, belasí s ňou však majú lepšie vzájomné zápasy a v ich prospech hovorí lepšie celkové skóre. Duel Nové Mesto nad Váhom – Banská Bystrica bol pre virózu v domácom tíme odložený na 29. marca. V prípade víťazstva Nového Mesta nad Váhom by belasí vstupovali do nadstavby zo šiestej priečky. Výhra Banskej Bystrice už postavenie slovanistov neovplyvní, keďže majú lepšie vzájomné zápasy. Nadstavbová časť proti mužstvám z východnej skupiny (VSS Košice, Prešov, Liptovský Mikuláš, Zvolen, Lokomotíva Košice, Bardejov) sa začína počas najbližšieho víkendu. Belasí sa so súpermi z východu stretnú raz doma a raz vonku.

SFM Senec – ŠK Slovan Bratislava juniori 0:1 (0:0)

Gól: 88. Crnkič

Žlté karty: 30. Janco, 67. Cingel, 80. Revák – 80. Crnkič

Rozhodovali: Galád – Hrmo, Vician

Návšteva: 225 divákov

Senec: Kostolanský – Bajza, Revák, Tóth, Janco, Gombala, Jorík, Cingel (75. Marko), Tomáš, Ondra, Pastrnek

Slovan: Valašík – Kotula, Adilehou, Dielna, Malý – Sabo (77. Lády), Gonzalez – Šefčík (37. Miklós), Crnkič, Kele (84. Tichý) – Oršula