Úvod Správy Jediný gól Myjavy rozhodol o stretnutí tabuľkových susedov

Jediný gól Myjavy rozhodol o stretnutí tabuľkových susedov

ŠK Slovan Bratislava podľahol na Pasienkoch myjavskému Spartaku najtesnejšie 0:1.

ŠK Slovan Bratislava podľahol na Pasienkoch myjavskému Spartaku najtesnejšie 0:1. Jediný gól stretnutia vsietil v 19. minúte Sládek.

Stretnutie otvorila zaujímavá šanca Oršulu, ktorý proti svojmu bývalému tímu pekne prenikal do šestnástky, ale tesne pred jej hranicou ho nedovolene zasiahol Machovec. Z priameho kopu, ktorý nasledoval Milinkovič nakopol iba múr myjavskej obrany. O päť minút neskôr vysunul priamočiaro do útoku Pliatsikas Priskina, táto lopta na maďarského zakončovateľa však bola pridlhá a skončila za bránkovou čiarou pred tým, než mohol náš kanonier zakončovať. O osem minút neskôr sa snažili slovanisti o ďalší rýchly útok, keď Oršulova hlavička vysunula do šance Priskina, ktorý následne hľadal Savičeviča. Obrana súpera ale situáciu odvrátila na rohový kop. V 19. min ale udreli aj hostia a to hneď gólovo. Po rohovom kope Saláta neodvrátil loptu v šestnástke, dostal sa k nej Sláder, ktorý ju vo vzduchu volejom nechytateľne umiestnil do Muchovej bránky – 0:1. Netrvalo dlho a Myjava pohrozila opäť. Pekár sa na šestnástke obtočil a prudko zakončil k tyči. Mucha mal plné ruky práce, no jeho centimetre mu pomohli k tomu, aby loptu ukryl pred nebezpečenstvom.  V 34. min skúsil prekvapiť Hrušku strelou z veľkej vzdialenosti de Kamps, jeho volej ale nemal potrebné parametre. Neujali sa ani Milinkovičove centre do súperovej šestnástky v 40. min, oba obrana súpera vytlačila skôr, než mohli naši útočníci zakročiť. V samom závere polčasu sa Daniel oprel do skákajúcej lopty z rohového kopu a nemieril vôbec zle. Mucha už iba očami kontroloval ako mu lopta lizla ľavú tyč bránky.

Po zmene strán mohol skórovať striedajúci Vittek. Už v 50. min totiž dostal ľahučký padáčik od Sekuliča za obranu, myjavský brankár skorým vybehnutím nebezpečenstvo na dvakrát ukočíroval. Hneď na to trafil z malého vápna z voleja brvno súperovej bránky Milinkovič. Slovan v týchto chvíľach od vyrovnaniach delili dvakrát iba centimetre. Myjava ale hrozila najmä zo štandardiek, čo potvrdila i v 60. min. Zatočený center preletel cez celé bránkovisko a takmer ho do bránky stečoval jeden z dobre postavených hráčov súpera. Vittek ale umne telom vykryl priestor tak, aby lopta preletela iba povedľa našej svätyne. Spartak sa ale svojich ofenzívnych výpadov nevzdával. Kolár v 66. min vystihol zlú rozohrávku Sekuliča a rútil sa na Muchu. Pred zakončením mu ale zabránil práve Sekulič, ktorý ho v poslednom okamihu dobehol. O desať minút neskôr štartoval náš útočný výpad Pliatsikas, ktorý poslal vpred Vitteka. Spätná prihrávka ale našim hráčom nevyšla a súper stihol situáciu zažehnať. V 82. min skúšal Daniel šťastie z veľkej vzdialenosti, pre Muchu nebolo vykrytie strely žiadnym problémom. Záver stretnutia priniesol rohový kop Slovana, v ktorom šiel do boja už aj Ján Mucha. Ani ten ale vyrovnanie nepriniesol, navyše hostia si na nadstavený čas vyčlenili dve striedania, a tak si Spartak Myjava odniesol z Pasienkov tri body.

ŠK Slovan Bratislava - Spartak Myjava 0:1 (0:1)

Gól: 19. Sládek

Žlté karty: 26. Saláta – 25. Marček, 70. Sládek

Zostavy:

Domáci: Mucha - Sekulič, Saláta (32. Adilehou), Pliatsikas, Zreľák – Scott (60. Simović), De Kamps – Oršula, Savičevič (46. Vittek), Milinkovič - Priskin

Hostia: Hruška – Machovec, Ostojić, Banovič, Beňo – Pekár (90.+ Černáček), Kóňa, Marček – Sládek (82. Bílovský), Kolár, Daniel (90.+ Škutka)

Rozhodovali: Chmura – Balko, Chládek