Úvod Správy Zo Zlatých Moraviec s bodom

Zo Zlatých Moraviec s bodom

ŠK Slovan Bratislava remizoval na pôde ViOn-u Zlaté Moravce bezgólovo 0:0.

ŠK Slovan Bratislava nezlomil odpor ViOn-u Zlaté Moravce a na jeho trávniku remizoval bezgólovo 0:0.

Slovan sa od úvodu pustil do útoku. Už v piatej minúte pristála na hlave Salátu zatočená lopta od Milinkoviča, avšak slovenský reprezentant v drese belasých ju nedokázal usmerniť presne. O šesť minút neskôr zblokovali domáci sľubne vyzerajúci prienik Milinkoviča na rohový kop. V 16. min pálil z voleja Priskin po rohovom kope od Milinkoviča. Kováč situáciu reflexívne ustál, na dvakrát následne jeho spoluhráči loptu upratali do bezpečia. Nasledovala desaťminútovka bez vyloženej príležitosti, do útoku sa na chvíľu dostali i domáci, ale okrem kombinácie na našej polovice k ohrozeniu Muchovej bránky nedošlo. Zaujímavejšiu príležitosť si ale ViOn vypracoval v 27. min, keď Tawamba vyzval útočníka Zlatých Moraviec do zakončenia a jeho zblokovaná strela takmer prenikla až k nášmu brankárovi. O štyri minúty neskôr vypustil delovku Pliatsikas k ľavej tyči, Kováč však zostal pozorný. Domáci dokázali rýchlo odpovedať, v 34. min Slančík prešiel cez našu defenzívu a nebezpečnou strelou popŕhlil Muchu. Záverečné minúty vzrušenie nepriniesli, zaujal azda iba Školníkov pokus z priameho kopu, ktorý ale letel príliš vysoko nad.

Po zmene strán futbal ponúkol nie veľmi vábivý priebeh. Domáci umne bránili a Slovanu sa nedarilo kombinovať podľa predstáv. V 52. min Cebaru skúsil vyškoliť našu defenzívu, no hoci sa cez prvého obrancu dostal, Sekulič mu už loptu vypichol a upratal do bezpečia. Ten istý hráč pochodil rovnako aj o päť minút neskôr, tentoraz stroskotal na Salátovi. O desať minút neskôr skúšal Slovan pohroziť po faule na Kubíka centrom pred Kováča. Zreľákov úmysel ale skúsený gólman vystihol a ihneď loptu rozohral. Neúspešný bol aj Milinkovič, ktorý v 67. min skúšal vyslať priame ohrozenie na Kováča, ale nastrelil iba pred ním stojaci múr. O pár okamihov neskôr stroskotal Priskin v hlavičkovom zakončení, ktoré namieril iba nepresne. Nie veľmi úspešný bol i Gešnábelov center na opačnej strane, po faule skúšal domáci hráč zatočiť loptu pred Muchu, ale ohrozenie z jeho kopačky neprišlo. Zaujímavý okamih nastal v 80. min, keď Milinkovič sebevlastným spôsobom vyslal ľahučký center pred Kováča, brankár súpera však včasným vybehnutím vyboxoval loptu do bezpečia. V samom závere stretnutia fauloval v bezpečnej vzdialenosti od Muchu Pliatsikas, centrovanú loptu odvrátil hlavou Saláta. V závere už rýchla kontra belasých a Milinkovičovo priame ohrozenie bránky zo štandardky gólový úspech neslávili, a tak sa mužstvá rozišli za bezgólového stavu.

FC ViOn Zlaté Moravce - ŠK Slovan Bratislava 0:0

Žlté karty: 29. De Souza, 79. Školnik – 33. Scott, 44. Saláta

Domáci: Kováč - Majkič, De Souza, Tipurič, Kupec - Karlík – Slančík (73. Rejdovian), Školnik (90.+ Kuzma), Tawamba, Gešnábel (84. Krznarić) - Cebara

Hostia: Mucha - Pliatsikas, Saláta, Sekulič, Podaný (46. Kubík) - Priskin, Simovič (61. de Kamps), Scott, Milinkovič - Zreľák, Vittek

Rozhodovali: Hrčka -

Divákov: 2286

Pozývame vás na oslavu 105. výročia založenia klubu.
Vstupenky na zápas so Žilinou.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.