Úvod Správy O víťazstve rozhodla Priskinova rana v hodine dvanástej

O víťazstve rozhodla Priskinova rana v hodine dvanástej

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil na Pasienkoch nad Zemplínom Michalovce najtesnejším rozdielom 1:0.

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil na Pasienkoch nad Zemplínom Michalovce 1:0. Jediný gól belasých vsietil v nadstavenom čase Priskin.

Slovan začal zhurta hneď od prvých minút a súperovi nedoprial na ihrisku prakticky žiadny manévrovací priestor. Prvá veľká príležitosť prišla už v 5. min, keď Vittek hlavičkoval z tesnej blízkosti po centrovanej lopte. Jeho zakončenie Kelemen iba reflexívne vytesnil na rohový kop. Belasí v snahe nepoľavovali a o tri minúty neskôr Scott vyzval dobre postaveného Milinkoviča na strelu. Ten zvolil zasekávačku a posunul loptu Vittekovi, ktorý však v stopercentnej šanci tesne minul a Kelemen zasahovať nemusel. Nápor belasých pokračoval a v 17. min náš kanonier Vittek zakončoval hlavou opäť, avšak výsledok bol aj tentoraz veľmi podobný. Netrvalo dlho a na michalovskú bránku sa rútilo ďalšie nebezpečenstvo. Z asi 25 metrov pálil Marko Milinkovič a Kelemen sa musel poriadne natiahnuť, aby si s touto situáciou poradil. Nasledovala príležitosť Vitteka z vnútra šestnástky, keď loptu napálil do žrde, následná dorážka Savičeviča bola v poslednej chvíli zastavená obrancom súpera. Z nasledujúceho rohového kopu zastavil Pliatsikasovu šancu obranca Michaloviec po tom, čo prekonala všetky ostatné prekážky. Slovan pokračoval v zahadzovaní šancí, v 31. min Vittek hlavičkoval v záklone a loptu usmernil tesne nad. Ten istý hráč pálil aj o pár minút neskôr po prihrávke Milinkoviča. Vittekovo zakončenie tentoraz tesne lizlo bránku súpera, no Kelement zakročiť nemusel. V závere polčasu si vypracovali nečakanú príležitosť aj východniari, ktorí po centre z azda polovice ihriska udreli pred Muchom. Našťastie bol náš gólman pripravený.

Hneď po zmene strán mohol Milinkovič potrestať chybu súpera, keď mu obranca Zemplina prihral loptu presne na kopačku. Náš stredopoliar sa rozhodol pre kľučku a následnú prihrávku, ktorú ale hostia zblokovali. Obrátky hry po tomto okamihu mierne ustáli. Michalovce si vybojovali výhodu priameho kopu, ale centrovanú loptu pred bránku Muchu belasí s prehľadom upratali do bezpečia. Rovnako dopadol aj rohový kop zo 63. min, o ktorý sa postaral výskokom Saláta. V 71. min sa dostal do zakončenia Scott, ktorý zvolil pas na Vitteka. Skúsený zakončovateľ ale premrhal rozhodný okamih, a tak umne zvolil zadovku späť na Scotta. Jeho rana ale letela privysoko. Ešte väčšiu príležitosť ale spálil striedajúci Priskin o tri minúty neskôr. Dve rany Vitteka skončili na obrane Michaloviec, následne prihral spoluhráčovi pred prázdnu bránku, ale lopta z Priskinovej kopačky mierila nepresne.  Tlak belasých pokračoval a v 80. min zahodil svoju šancu na rozhodnutie aj Zreľák. Peknú akciu zakončil tesne vedľa Kelemenovej svätyne. Keď sa už zdalo, že sa mužstvá rozídu za bezgólového stavu, udrel v nadstavenom čase Tamás Priskin. Ten totiž trafil skákajúci center od Milinkoviča absolútne nechytateľne a vymietol roh Kelemenovej bránky – 1:0.

ŠK Slovan Bratislava - MFK Zemplín Michalovce 1:0 (0:0)

Gól: 90.+ Priskin

Žlté karty: 79. de Kamps – 80. Sviarchinsky, 89. Koscelník

Domáci: Mucha – Pliatsikas, Saláta, Sekulić, Zreľák – Scott, de Kamps – Milinkovič, Savičevič (60. Priskin), Kubík (69. Oršula) – Vittek

Hostia: Kelemen – Calero, Morlacchi, Chubutija, Sviarchinsky – Grič, Sedlák – Kunca, Lukić (74. Bayón), Koscelník (90.+ Serečin) – Hamuľák (70. Votinov)

Rozhodovali: Kráľovič – Vorel, Bobko

Divákov: 1022

Pozývame vás na oslavu 105. výročia založenia klubu.
Vstupenky na zápas so Žilinou.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.