Úvod Správy V šlágri jarnej časti fantastické víťazstvo Slovana

V šlágri jarnej časti fantastické víťazstvo Slovana

Góly Kubíka a Priskina znamenali dvojgólový triumf Slovana na pôde AS Trenčín.

ŠK Slovan Bratislava presvedčivo zvíťazil v šlágri prvého jarného kola na pôde lídra tabuľky AS Trenčín 2:0. Góly belasých strieľali Kubík a Priskin.

Zápas sa začal pre Slovan fantasticky, keď už v ôsmej minúte vystihli belasí rozohrávku súpera, lopty sa zmocnil František Kubík a nikým nekrytý poslal loptu za chrbát vybiehajúceho súperovho gólmana – 0:1 pre Slovan. Aj v ďalšom priebehu mali hostia zaujímavé šance a umne držali loptu na svojich kopačkách. Už päť minút po rane Kubíka mohol zvýšiť  Vittek po prihrávke od Milinkoviča, no Šemrinec bol tentoraz pohotový.  Netrvalo dlho a pohrozili aj domáci. Šulekov center našiel dobre postaveného Bera, rana trenčianskeho útočníka však našťastie letela po nie práve najlepšom spracovaní vysoko nad. Mucha musel vytiahnuť svoje umenie v 22. min, keď po Berovej aktivite najprv pálil Van Kessel a zblokovanú strelu dorážal jeden z jeho spoluhráčov. Muchu ale neobmäkčili ani vtedy, ani o dve minúty neskôr po rohovom kope. Nasledovali minúty hry z jednej strany na druhú, ale bez vyloženej šance. Situáciu zmenila 36. min, keď Bero skúšal zakončiť ranou do zeme, ktorá síce preskočila Muchu, no i priestor jeho bránky, a tak sa stav nemenil. Neúspešné bolo aj hlavičkové zakončenie van Kessela z tesnej blízkosti o minútku neskôr. Slovan využil svoju výbornú efektivitu v 41. min. Vittek v ťažkej pozícii zachránil loptu, nacentroval ju do šestnástky pre Priskina, ktorý vyzvŕtal obranu súpera a krásne zakončil nechytateľnou ranou pod spojnicu – 0:2 pre Slovan.

Po zmene strán sa domáci snažili tlačiť do útoku ešte viac, než predtým. Obrana Slovana ale bola umne sformovaná. V 55. min využil van Kessel svoju rýchlosť, prenikol za obranu, no v poslednej chvíli o loptu prišiel, a tak Muchu nestihol ohroziť. O päť minút neskôr unikol obrane AS de Kamps, ale nebol dostatočne rýchly na to, aby brejk využil, a tak ho domáci poľahky od lopty odstavili. Nasledovala séria centrov do našej šestnástky, ani jeden z nich ale nebol pre Muchu výraznejším ohrozením. V 66. min podobnú taktiku vyskúšal aj Priskin hľadajúc Kubíka, Šemrinec však bol pri lopte prvý. O niekoľko okamihov neskôr mal síce náš brankár prácu po Maduovej strele, ale vážne nebezpečenstvo stále nehrozilo. Ranu do stredu bránky bez problémov Ján Mucha vykryl. Záverečná dvadsaťminútovka sa niesla v znamení viacerých faulov, ktoré hru výrazne rozkúskovali. V 78. min po rohovom kope zakončoval Maierhofer, ale táto situácia gólom skončiť nemohla, pretože bola veľmi nepresná. Na konci duelu už hrali domáci všetko na jednu kartu, no ani to im nestačilo na to, aby vymysleli priamočiaru akciu, ktorá by mohla skončiť gólom. Slovan si umne udržal vedenia a v extrémne dôležitom súboji získal mimoriadne cenné body, čím okresal vedenie Trenčína.

AS Trenčín – ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:2)

Góly: 8. Kubík, 41. Priskin

Žlté karty: 28. Schet, 79. Šulek – 85. Milinkovič

Domáci:  Šemrinec – Šulek, Udeh (46. Lawrence), Kleščík, Madu – Koolwijk – Guba (46. Maierhofer), Bero, Rabiu, Schet (57. Kalu) – Van Kessel

Hostia: Mucha – Pliatsikas, Salata, Sekulič, Zreľák – Simović, de Kamps (64. Scott) – Priskin, Kubík (72. Savičevič), Milinkovič - Vittek (81. Crnkić)

Rozhodovali: Sedlák – Brendza, Hrčka

Divákov: 3.500 (vypredané)

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - Spartak Myjava 1:3.
Belasí sa v nedeľu o 17:30 predstavia v Dunajskej Strede.