Úvod Správy Slovan dotiahol do úspešného konca príchod trojice posíl

Slovan dotiahol do úspešného konca príchod trojice posíl

Okrem úplných nováčikov Slovan doviedol do zdarného konca i prestup Francúza Moiseho Adilehoua.

Ako už bolo avizované, do Slovana prichádzajú pred štartom jarnej časti ďalšie zvučné mená. V belasom mužstve ich láka v podstate to isté – boj o titul a následne možnosť zahrať si európske poháre.

„Bratislava je pekné mesto, hoci som ho zatiaľ veľmi nevidel. Slovan je však na slovenské pomery veľký klub a má veľkú históriu. Som rád, že tu môžem byť a mojim cieľom je byť s tímom úspešný a bojovať o titul. Na ihrisku vždy nechávam zo seba maximum. To je môj cieľ aj tu. Chcem sa pobiť o svoje miesto v zostave a chcem urobiť pre mužstva, trénera a fanúšikov všetko, aby som bol pre nich osožný,“ vyznáva sa francúzsky obranca Claude Dielna.

Jeho veľkou motiváciou je práve európska konfrontácia, najmä Liga majstrov. „Každý klub chce hrať v Lige majstrov. Preto hráme futbal a to je naša motivácia. Práve preto potrebujeme najprv získať titul a oň sa ideme pobiť už v sobotu proti Trenčínu. Som z toho nadšený a veľmi sa na to teším,“ dodáva Dielna.

Podobné pocity má i krídelník Nermin Crnkič. Bosniansky rodák s americkým pasom má skúsenosti už z neďalekého Jablonca a teraz sa teší na nové výzvy v drese Slovana.

„V Česku vládne podobná mentalita  i futbalová škola. V Jablonci sme zažili viacero pekných úspechov a verím, že sa nám ich podarí zopár získať aj v Slovane. Som veľmi rád, že tu môžem byť, pretože môj agent mi Slovan odporučil ako veľmi kvalitné mužstvo, ktoré má veľké ambície. Som pripravený o ne zabojovať,“ konštatuje Crnkič.

Odchovanec amerického futbalu je pripravený bojovať už proti Trenčínu. „Ak mi dá tréner svoju dôveru, budem viac než poctený bojovať už proti Trenčínu.  Všetci si uvedomujeme význam toho súboja a nikto to neberie na ľahkú váhu. Nesmieme prehrať, ani remizovať. Potrebujeme víťazstvo a po to si aj chceme ísť,“ vraví nový stredopoliar belasých.

Okrem úplných nováčikov Slovan doviedol do zdarného konca i prestup Francúza Moiseho Adilehoua. 21-ročný Francúz, ktorý je však rodákom z afrického Beninu, je odchovancom akadémie FC Porto, neskôr pôsobil v B-mužstve Valenciennes, Pau a naposledy vo Vitré.

„Po odchode defenzívnych pilierov ako Čikoš, Gorosito, či Hudák sme potrebovali doplniť káder o obranné rady. Dohodli sme sa na polročnej spolupráci s trojročnou opciou s týmto francúzskym futbalistom. Ide o mladého a perspektívneho hráča s potenciálom. Skúšali sme ho počas prípravy aj vo viacerých zápasoch, a tam nám ukázal svoje kvality. Jeho výkonnosť nás presvedčila a rozhodli sme sa dať mu príležitosť, aby potvrdil svoj potenciál aj v súťaži,“ hovorí na margo novej posily Ivan Kmotrík ml.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Piatkový prípravný zápas s Karvinou sa neodohrá.
Na Tehelnom poli sa chystá ďalší veľký kultúrny zážitok.
Čo v prebiehajúcej sezóne spája Slovan Bratislava, Crvenu Zvezdu Belehrad a PAOK Solún?

Neprehliadnite

Pozrite si unikátne zábery zo zákulisia pri slávnostnom otvorení nového Tehelného poľa. Štadiónom vás prevedie Sajfa.
Využite špeciálnu ponuku a zakúpte si balík vstupeniek na najbližšie dva domáce zápasy.
Náš útočník je v nominácii Slovenska do 21 rokov na zápasy s Gréckom a Nórskom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.