Úvod Správy Aktuality Grék Pliatsikas novou posilou Slovana Bratislava

Grék Pliatsikas novou posilou Slovana Bratislava

ŠK Slovan Bratislava hlási druhú posilu v prestupovom období. Je ňou bývalý grécky reprezentant, pravý obranca Vasileios Pliatsikas.

Dvadsaťsedemročný pravý obranca do Slovana prichádza s bohatými skúsenosťami z popredných európskych súťaží. So Slovanom podpísal dvaapolročný kontrakt.

Odchovanec aténskeho futbalu prestúpil v roku 2009 z AEK Atény do nemeckého popredného klubu Schalke 04, kde strávil viacero sezón. Nasledovalo hosťovanie MSV Duisburg a následne obrat smerom na východ. Do Slovana prichádza z Metalurgu Doneck, hoci medzi pôsobeniami na Ukrajine si vyskúšal i hru v drese rumunského tímu Astra Giurgiu.

Pliatsikas má na konte dvadsať štartov v gréckej reprezentácii do devätnásť rokov, dvanásť súbojov v drese gréckej U21 a päťkrát sa predstavil aj medzi seniormi. Do Slovana prichádza za účelom zefektívnenia defenzívnych činností na pravej strane obrany a svojou bojovnosťou a agresivitou by mal byť i vítanou posilou pre podporu krídelných priestorov.

„Po odchode Erika Čikoša bola jedna z našich priorít vyriešiť post pravého obrancu. Pliatsikasa sme dlhšiu dobu analyzovali z jeho predchádzajúcich pôsobísk. Na základe pozitívnych výsledkov analýz sme ho pozvali na prvé sústredenie do Turecka, kde sme si hráča dôkladne otestovali. Výsledky testov nám preukázali, že Pliatsikas prišiel výborne fyzicky pripravený. Počítame s ním do základnej zostavy na spomínaný post pravého obrancu a veríme, že jeho medzinárodné skúsenosti a kvalita nám pomôže pozdvihnúť úroveň defenzívy mužstva. Zároveň rád by som informoval verejnosť, že v najbližších dňoch by sme sa mali posilniť o ďalších kvalitných hráčov,“ vyjadril sa krátko po podpise zmluvy viceprezident a člen predstavenstva Ivan Kmotrík ml.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Slovanisti v sobotu o 14:00 v prípravnom zápase privítajú bieloruský tím FC Dynamo Brest.
Vo štvrtok 15.11. 2018 o 17.29 h sa položil posledný kus trávnika na nové Tehelné pole.

Neprehliadnite

Vo štvrtok 15.11. 2018 o 17.29 h sa položil posledný kus trávnika na nové Tehelné pole.
Prinášame ďalšie fotografie zo včerajšieho pokladania trávnika.

Klubové trofeje

Platinoví partneriPlatinum partners

© 2017 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.